• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-2290-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

وزیر تعاون:

بابت تاخیر در احداث بیمارستان تامین اجتماعی راور عذرخواهی می‌کنم/صنعت زغال سنگ، محور اشتغال راوری‌ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بازدید صورت گرفت از بیمارستان تامین اجتماعی راور گفت: بابت تاخیر در احداث این بیمارستان عذرخواهی می‌کنم، اما واقع این است که برخی مشکلات مالی و برخی گرفتارهای ناخودآگاه بود که باید جبران کنیم و پیمانکار سه ماه خواستیم سریعتر کار را انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علی ربیعی" ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان راور  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن عذرخواهی از تاخیر در ساخت بیمارستان تامین اجتماعی راور گفت: در طی بازدید از پیمانکار خواسته شد با حمایت هایی که انجام می شود ساخت این مجموعه را سه ماه زودترانجام دهد .

ربیعی راور افزود: در کنار استان کرمان استان های دیگری هم بودند که این تاخیر را در بعضی مسائل داشتند که البته این تاخیر توجیه پذیر نیست و امیدواریم  بتوانیم این اتفاق را جبران کنیم.

وی تاکید کرد : کسی حق ندارد حق بیمه کسی را به دلیل تاخیر در اجرای امور به تعویق بیاندازد و دل شوره ای را به فرد بیمه شده وارد کند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت برقراری بیمه برای قالیبافان گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته لزوم برقراری این نوع بیمه محرز است و برای چگونگی اجرای این موضوع در اولین فرصت پیگیری های لازم را انجام خواهم داد.

ربیعی یاد آورشد: نمایندگان و فرماندار و امام جمعه موثر شهرستان راور پیش بینی یک شهر بسیار خوب را برای آینده به وجود آورده اند.

وی در ادامه ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور به حاضران در جلسه و تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک ایام الله دهه فجر افزود: انقلاب را هیچ کسی به وجود نیاورد و انقلاب یک پدیده ی اجتماعی بود و جامعه آن را به عنوان یک فرایند پذیرفت. وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی  با بیان اینکه امروز هر چه هستیم خودمان هستیم و با همه کاستی های موجود مسیر ما نسبت به مسیر گذشته بهترشده  است گفت: ما گفتیم دولت تدبیر هستیم و خداوند و جامعه نیز با همین صفت ما را مورد آزمایش قرار داده اند .

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی در ادامه گفت: متاسفانه مشکلاتی چون خشکسالی و مسئله ریزگردها مردم را با نگرانی و دشواری روبه رو کرده است و برای  مقابله با این مسائل بیش از همیشه به سخت کوشی نیاز داریم.

ربیعی با توجه به تغییر سبک زندگی جوامع امروز گفت: این تغییرات ما را با مسائل کهنه شده و نوین روبه رو ساخته است که تنها کار متعارفی که در پاسخ به آن می توانیم انجام دهیم و به آن نیاز داریم سخت کوشی است .

وی افزود: اگر می خواهیم به مسئولیت خود عمل کنیم باید 10 تا 20 برابر گذشته کار کنیم و در این میان عقلانیت نقش مهمی را ایفا می کند و حق نداریم یک ریال یا یک تومان را از دست بدهیم و نسل امروز یا آینده با تصمیم گیری های اشتباه ما متضرر شوند.

وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی، عقلانیت، سخت کوشی و مدارا را سه اصل مهم دانست که دولت باید مورد توجه قرار دهد و افزود: امام راحل به زبان ساده می فرمودند آن چیزی که امروز به آن برای غلبه بر مسائل نیاز داریم مدارای بزرگ اجتماعی است.

ربیعی در خصوص مسائل راور گفت: به عنوان نماینده دولت مسائلی که در حوزه دولت در این جلسه از جمله موضوع سد، جاده، مسکن مهر را مورد بررسی جدی قرار خواهیم داد.

 وی گفت: تردیدی نیست که صنعت زغال سنگ می تواند در راور به عنوان محور اشتغال محسوب شود و در این خصوص نیز در حال حل مسائل ایجاد شده هستیم و برای ذوب آهن نیز ادغام هایی را در نظر داریم که که با این ادغام بیشتر می توانیم به ظرفیت خرید تکیه کنیم.

 وزیرتعاون، کار ورفاه اجتماعی در ادامه در خصوص کارهای سخت و زیان آور تصریح کرد: کمیته های کاملا تخصصی در رابطه با تعیین شغل های زیان آور و سخت وجود دارند که روی متناسب سازی شغل ها کار می کنند و برای آن ضریب اختصاص می دهند و امور مالی را در این راستا در نظر نمی گیرند.

ربیعی همچنین افزود: ورزشگاه چند منظوره شهرستان راور نیز برای کارگران نیز افتتاح شد و در صدد هستیم که با کمکی که به ساخت این ورزشگاه می شود بتوانند همه شهر از آن استفاده کنند ضمن اینکه برای ساخت استخر نیز درصدی از هزینه اختصاص خواهد یافت تا کار متوقف نشده و زمینه نشاط و شادی که نیاز جامعه ی ماست فراهم شود.
وی با اشاره به موضوع  بیمه  تکمیلی بازنشستگان فولاد گفت: در این خصوص با رئیس بیمه ملت مذاکراتی انجام شده است و خواستیم که بیمه کاملی را برای بازنشستگان تعریف کند.

ربیعی با بیان اینکه پاشیدن پول اشتغال ایجاد نمی کند گفت: یک سال طول کشید تا مصوبه را گرفتیم و دلیل تاخیر ریختن پول به صندوق این بود که نمی خواستیم این پول هدر برود.

وی خاطرنشان کرد: فنی و حرفه ای کرمان شاخص خوبی برای تعداد افراد آموزش دیده است که اگر تعداد افراد آموزش دیده افزایش یابد مطمئنا بخشی از مسائل نیز حل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: