• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : تولیدی

ایسنا در آستانه سفر رییس جمهور به استان کرمان بررسی می‌کند؛

از پروژه‌های مصوب سفر دور قبل رییس جمهور به کرمان چه خبر؟

رییس جمهور 21 اردیبهشت ماه سال 95 به همراه کاروان تدبیر و امید به کرمان سفر کرد و به گفته استاندار کرمان قرار بود «مصوبات سفرهای احمدی نژادی» در این سفر وجود نداشته باشد که حال به بهانه سفر دوباره دکتر روحانی در دولت دوازدهم به استان کرمان، پیگیر مصوبات سفر قبلی رییس جمهور شدیم.

"رضا سنجری" مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره پروژه های سفر قبل رییس جمهور به استان کرمان با اشاره به اینکه پروژه های مصوب سفر قبل را در دو بخش خصوصی و دولتی داشتیم، اظهار کرد: طرح های مصوب شده بخش خصوصی 46 پروژه بود که از این تعداد 23 مورد به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه 16 مورد از پروژه های مصوب سفر قبل ریاست جمهوری به استان در بخش خصوصی نیز در دست اجرا و هفت مورد در دست مطالعه است، تصریح کرد: طرح های بهره برداری شده بیشتر از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی بوده که توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده بود که در 46 پروژه اعتباری نیز حدود 4 هزار و 700 میلیارد تومان طی یک سال گذشته هزینه شده است.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: همچنین 765 میلیون یورو و 255 میلیون دلار میزان سرمایه گذاری ارزی در پروژه های دور قبل سفر رییس جمهور به استان بوده که توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه پروژه های در دست اجرا با پیشرفت های متفاوت بین 20 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی هستند، خاطر نشان کرد: دو سه مورد از طرح هایی که فردا با حضور رییس جمهور در استان افتتاح می شود، از مصوبات سفر قبل ایشان به استان است.

دکتر "جعفری رودری" رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان نیز درباره پروژه های دولتی سفر دور قبل رییس جمهور به استان کرمان به ایسنا گفت: در سفر دور اول رییس جمهور در دولت تدبیر و امید به استان کرمان مجموعا 46 پروژه به تصویب رسید که مقرر شد این پروژه ها در بازه زمانی 2 ساله از محل اعتبارات دولتی تامین اعتبار شوند.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها به طور عمده در بخش‌های کشاورزی، حمل و نقل، عمران شهری و روستایی، فرهنگی، گردشگری و ... به تصویب رسیده بودند اظهار کرد: در بیشتر مصوبات در حوزه آب بود به طوری که اعتبارات حوزه‌های آب و کشاورزی بیش از 67 درصد کل اعتبارات را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ادامه داد: براساس مصوبات سفر رییس جمهور به استان کرمان قرار بود که 968 میلیارد تومان طی سال های 95 و 96 جهت اجرای پروژه‌های مورد نظر و یا تکمیل فازهای تعریف شده و همچنین بهره‌برداری پروژه‌ها به استان اختصاص داده شود که تاکنون از اعتبارات مصوبه سال 95، بیش از 405 میلیارد تومان اختصاص یافته که 66 درصد کل اعتبارات تعهد داده شده، می باشد.

رودری با بیان اینکه مقرر شده است در سال 96، مانده تعهدات سال 95 و همچنین سهمیه سال 96 سفر دور قبل به استان کرمان ابلاغ شود اظهار کرد:  با توجه به اقدامات صورت گرفته و سهمیه اختصاص یافته به پروژه‌های مذکور، بیش از 70 درصد تعهدات سفر دوره اول رییس جمهور به استان کرمان در مجموع 2 سال عملیاتی شده است که امیدواریم باقی مانده این تعهدات نیز براساس برنامه زمان بندی ارایه شده از سوی نهاد ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه کشور، تا پایان سال عملیاتی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: