• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-1690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل غله استان کرمان:

رتبه درجه یک برای 6 کارخانه‌ آرد استان کرمان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان گفت: هفت کارخانه آردسازی در استان داریم که 6 کارخانه در حد درجه یک هستند و سیستم‌های قدیمی را کنار گذاشته‌اند و سیستم‌های بروز دنیا را در آن پیاده کردند ضمن آنکه کیفیت آرد نسبت به گذشته بهتر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجید نژادبیگلری" ظهر امروز 10 بهمن ماه در جلسه درجه‌بندی نانوایی‌های شهرستان رفسنجان اظهار کرد: طرح جامع نان سالم تحت عنوان از منزل تا سفره که مجموع این چرخه را در پنج گام و هدف تهیه کردیم و گام اول در مورد بهینه‌سازی کاشت، داشت و برداشت است.

وی افزود: استانداردسازی ناوگان حمل و نقل، تجهیز مراکز ذخیره‌سازی و سیلوها، به روزکردن روش کارخانه‌های آرد و ارتقای سطح کمی و کیفی نانوایی‌ها گام‌های دوم تا پنجم این طرح هستند که هر کدام از این گامها خودشان زیرگام دارند.

مدیرکل غله استان کرمان با اشاره به اجرای طرح جامع نان سالم در استان، افزود: کل توزیع آرد استان کرمان قبل از اجرای طرح 68 هزار تن بود که هر سال افزایش می‌یابد به نحوی که سال 93 به 145 هزار تن، سال 94 به 154 هزارتن، سال گذشته به 204 هزار تن و امسال به 218 هزار و 500 تن رسیدیم و اکنون افزایش چهار برابری را از ابتدای شروع طرح شاهد هستیم.

نژادبیگلری بیان کرد: در گذشته شاید روی بحث مبارزه با آفات و علف‌های هرز با این حساسیت اقدام نمی‌شد، اما در این چند سال اجرای طرح رعایت می‌شود، همچنین در استانداردسازی ناوگان حمل و نقل کار زیادی صورت گرفت و در بحث آبیاری و برداشت کمباین‌ها نظارت خوبی انجام می‌شود.

مدیرکل غله استان کرمان ادامه داد: در همه سیلوهای استان تابلوهای زردرنگ مبنی بر شست‌و‌شوی ماشین‌های حمل بار نصب شده است و ماشین‌های حمل بار حتما شست‌و‌شو شده و بار آنها بدون شست‌وشو تخلیه نمی‌شود.

نژادبیگلری خاطرنشان کرد: سیلوی سیرجان اسفند 95 با 50 هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی افتتاح شد و سیلوی ارزوئیه چهار سال است در مدار قرار گرفته و سایت روباز ارزوئیه سال گذشته افتتاح شد تا کشاورز راحت باشد و هزینه‌های ذخیره‌سازی کاهش یابد.

مدیرکل غله استان کرمان عنوان کرد: سیلوی ماهان و جیرفت که بیش از 35 سال از آن استفاده می‌شد و تمام خطوط انتقال گندم آنها فرسوده و مستهلک شده بود، تعمیر و بازسازی شدند.

نژادبیگلری عنوان کرد: در بحث بروزرسانی متد کارخانجات آردسازی، هفت کارخانه آردسازی در استان داریم که 6 کارخانه در حد درجه یک هستند و سیستم‌های قدیمی را کنار گذاشته اند و سیستم های بروز دنیا را در آن پیاده کردند و کیفیت آرد نسبت به گذشته بهتر شده است.

مدیرکل غله استان کرمان خاطرنشان کرد: کارخانه صاحب‌الزمان (عج) کرمان که حدود 50 سال قدمت دارد که در حال حاضر در حال ساخت کارخانه جدید خود در شهرک صنعتی خضرا است که کارخانه خود را به آنجا منتقل کند و 22 بهمن سال آینده قبل از اتمام پنج ساله طرح، افتتاح می‌شود و با این اتفاق تمام کارخانه‌های استان در حد درجه یک می‌شوند و انقلابی در سیستم آردسازی استان صورت می‌گیرد.

نژادبیگلری با اشاره به اینکه در گذشته اکثر آرد مصرفی ما از استان‌های همجوار می‌آمد، تأکید کرد: در حال حاضر دیگر این اتفاق نمی‌افتد و خودمان آرد تولید می‌کنیم.

مدیرکل غله استان کرمان با اشاره به اینکه کارخانه آرد توکل رفسنجان بهترین کارخانه آرد استان است، یادآور شد: تمام سیستم این کارخانه بروز دنیا است.

نژادبیگلری با اشاره به ارتقاء کمی و کیفی نانوایی ها، درجه‌بندی نانوایی‌ها و رنگ آمیزی درب و تابلوها، لباس و کفش متحد خاطرنشان کرد: 27 شاخص کمی و کیفی در طرح درجه‌بندی نانوایی‌ها در نظر گرفته شده و به سه درجه طلایی، نقره‌ای و برنزی نانوایی‌ها درجه‌بندی می‌شوند که براساس آن درجه نانوایی‌ها مشخص می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: