• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کرمان خبر داد:

ایجاد فرصت شغلی برای 28 هزار و 500 نفر در کرمان طی سال جاری

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: برنامه هایی با حضور 38 دستگاه اجرایی برای برنامه ریزی ایجاد فرصت های شغلی تدوین شد که تاکنون طی 10 ماهه امسال 28 هزار و 500 نفر شغل در استان توسط دستگاه ها، بخش خصوصی و تعداد کمی در بخش دولتی مشغول به کار شده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا اسماعیلی" ظهر امروز 10 بهمن ماه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار کرد: کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان طبق سنوات قبل برنامه های مفصلی در این ایام برگزار می کند.

وی با بیان اینکه به مناسبت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 39 برنامه توسط کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان برگزار می کند، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی، مراسم تبیین نقش کارگران در پیروزی انقلاب، مسابقات ورزشی در رشته های مختلف از جمله کاراته، تنیس روی میز، رزمی قهرمانی و ...، دیدار با خانواده شهدای کارگری استان، برپایی نمایشگاه یادمان شهدای کارگر و ... از جمله برنامه های کمیته کارگری ستاد دهه فجر استان کرمان است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در سال جاری در اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "اقصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"، اشتغال به صورت جدی پیگیری شد و برنامه دو سالانه برای اشتغال استان تدوین شد و پیش بینی این است سالانه نزیک به 36 هزار نفر وارد بازار کار شوند.

وی بیان کرد: برنامه هایی با حضور 38 دستگاه اجرایی برای برنامه ریزی ایجاد فرصت های شغلی تدوین شد و تاکنون طی 10 ماهه امسال 28 هزار و 500 نفر شغل در استان توسط دستگاه ها، بخش خصوصی و تعداد کمی در بخش دولتی مشغول به کار شده اند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه امیدواریم تا پایان سال درصد باقی مانده را جبران کنیم، گفت: آمار هم به تفکیک دستگاه و هم شهرستان روشن است و تاکید بر راستی آزمایی اشتغال ایجاد شده داریم.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری استان کرمان در سال گذشته 11.4 درصد بوده، اظهار کرد: اعتبارات خیلی خوبی در تبصره 18 به میزان بیش از 600 میلیارد تومان در بحث اشتغال در سال جاری به استان اختصاص داده شده و در اشتغال روستایی نیز 460 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: همچنین در اشتغال خرد، خانگی و کوچک نزدیک به 300 میلیارد تومان اعتبار داریم که بیشتر آن جذب شده و متولی آن بهزیستی، اداره کار، بسیج سازندگی، صندوق کارآفرینی امید و کمیته امداد هستند و بیش از 16 هزار شغل ایجاد شده در سال جاری از محل مشاغل خانگی و خرد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: