• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

کارخانه‌های اسید سرچشمه و خاتون آباد تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران  گفت: بر اساس مصوبه‌ای که در بحث رفع آلایندگی از دولت گرفته ایم، باید تا پایان سال 97 دو کارخانه اسید را در سرچشمه و خاتون آباد راه اندازی کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، احمد مرادعلیزاده عصر امروز 7 بهمن ماه در جلسه تولید مس منطقه کرمان با اشاره به پیشرفت 65 درصدی کارخانه اسید سرچشمه و 40 درصدی کارخانه اسید خاتون آباد خاطرنشان کرد: در حال حاضر شارژ کوره فلش نسبت به کوره قبلی (ریوب) بیشتر نیست، اما ما به دنبال نارضایتی مردم و به خطر افتادن سلامت همکاران‌مان نیستیم.

وی افزود: کارخانه‌ای را که با این همه زحمت به این نقطه رسیده و سرمایۀ ملی است، نمی‌شود تعطیل کرد. در حال حاضر بیش از 16 هزار نفر در این مجموعه کار می‌کنند و زندگی حدود 80 هزار نفر به طور مستقیم و ده‌ها هزار نفر دیگر به طور غیر مستقیم به کار آن‌ها وابسته است.

مرادعلیزاده گفت: با راه اندازی دو کارخانه اسید در سرچشمه و خاتون آباد از میزان غلظت گاز و آلایندگی کاسته خواهد شد.

وی تاکید کرد: بنده به همکاران خود اعلام کرده‌ام، اگر گاهی اوقات، میزان و غلظت گاز از حد معمول فراتر رفت،  شارژ کوره را پایین بیاورند تا مشکلی برای افراد ساکن در شهر و کارخانه به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران  با اشاره به شرایط تولید در منطقۀ کرمان گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران ما در سرچشمه، میدوک و شهربابک، تا پایان دی ماه برنامه تولید از برنامه پیش بینی شده جلوتر است.

مرادعلیزاده در ادامه به تاسیس دو مجتمع مس سرچشمه و شهربابک اشاره کرد و گفت: با جدا شدن این دو مجتمع باید فضای  رقابت و رفاقت ایجاد شود تا همه افرادی که در این دو مجتمع کار می‌کنند، در کمال آرامش، برادری و برابری در کنار هم فعالیت کنند و این مهم باید در همه زمینه‌ها وجود داشته باشد.

وی در ادامه به معرفی دو مدیر جدید مجتمع مس سرچشمه و شهربابک  اشاره کرد و گفت: در بین افراد با تجربه و کاردان که در شهربابک وجود داشت، آقای مهندس حسانی را انتخاب کردیم. زیرا ایشان از سوابق بسیار خوبی در استان بخصوص شهربابک برخوردار هستند.

مرادعلیزاده در بیان انتخاب آقای احمدی به عنوان مدیر مجتمع سرچشمه گفت: ایشان را از دو جهت انتخاب کردیم. هم رفسنجانی هستند و هم به مسائل و مشکلات تولید اشراف کامل دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: