• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-387-5
  • خبرنگار : 23
  • منبع خبر : تولیدی

سرپرست گروه هنرهای سنتی بهمنان:

آیین و رسوم ‌یزدان آباد در جشنواره بین المللی گردشگری به نمایش گذاشته شد

سرپرست گروه هنرهای سنتی بهمنان ‌بخش یزدان آباد گفت: آیین و رسوم‌ بخش یزدان آباد کرمان در جشنواره بین المللی گردشگری در تهران به نمایش گذاشته شد.

محمدجواد ایزدی یزدان آبادی در گفت و گو با ایسنا منطقه کویر، گفت: این گروه هنری با هدف اجرا و نمایش آیین و رسوم محلی یزدان آباد در این رویداد بین المللی حاضر شده است.

وی افزود: اجرای این گروه تلفیقی از موسیقی محلی، تئاتر با گویش محلی، رقص های محلی و چوب بازی یزدان آباد می باشد که ریشه در تاریخ و فرهنگ این دیار کهن دارد.

ایزدی یزدان آبادی با اشاره به اینکه سعی شده در اجراهای این گروه اصالت فرهنگی و هنری منطقه حفظ شود، افزود: خوشبختانه اجراهای این گروه مورد استقبال بازدید کنندگان داخلی و خارجی این نمایشگاه قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد بزرگ بین المللی فرصتی مناسب برای به نمایش گذاشتن ظرفیت های گردشگری استان می باشد و خوشبختانه کرمان از این موقعیت بسیار خوب استفاده نموده است.

ایزدی با بیان اینکه این گروه با حمایت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در این جشنواره گردشگری شرکت نموده گفت: اجرای هنرهای سنتی باید هرچه بیشتر احیا شود و خوشحالیم که با تلاش مسوولان میراث فرهنگی استان این اتفاق در استان کرمان افتاده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: