• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

عضو هیئت رییسه فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس:

در 9 ماهه امسال تراز تجاری کشور منفی شد

عضو هیئت رییسه فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس گفت: در 9 ماهه امسال نسبت به سال قبل تراز تجاری کشور منفی و واردات از صادرات بیشتر شد که این علامت خوبی نیست و باید با اتخاذ تدابیر خوب این مشکلات حل شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حمیدرضا فولادگر" پیش از ظهر امروز 5 بهمن ماه در مراسم بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان اظهار کرد: بخشی از مسائل صادرات مربوط به رقابت با قیمت، کیفیت کالا و خدمات پس از فروش است.

وی افزود: بخش دیگری از مشکلات به دلیل دشمنی هاییست که با کشور ما می شود و به دلیل تحریم ها و ... هزینه ها بالا می رود که باید با مشوق ها و ایجاد شرایطی برای صادرکنندگان این مسائل را حل کنیم.

فولادگر تصریح کرد: اگر تسهیلات داده می شود، یارانه در نظر گرفته و جوایز صادراتی اعطا شود و از سو دیگر باید با ایجاد پیمان های دو طرفه، شرایط بهتری برای صادرکنندگان ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: قوانین در سال های گذشته راهگشا بوده و قوانین خوبی در چهار سال گذشته تصویب شده که مهم این است نظارت کنیم خوب اجرا شود زیرا خیلی خلاء قانونی نداریم و بیشتر باید کار نظارتی کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برای حضور در بازارهای جهانی، راهی به جز هلدینگ ها و کنسرسیوم های صادراتی نداریم.

وی عنوان کرد: در 9 ماهه امسال نسبت به سال قبل تراز تجاری کشور منفی و واردات از صادرات بیشتر شد که این علامت خوبی نیست و باید با اتخاذ تدابیر خوب این مشکلات حل شود.

این نماینده مجلس افزود: محصولات خوبی در کشور تولید می شو اما تا زمانی که برندسازی نشود، نمی توانند در صحنه بین المللی رقابت کنند.

فولادگر در ادامه اظهار کرد: فرصت های خوبی در استان کرمان وجود دارد و تکمیل زنجیره فولاد و مس کار خوبی است و انصافا این استان موفقیت های خوبی هم در حمایت از بخش خصوصی و هم فرصت های ایجاد شده در بحث اشتغال و تکمیل زنجیره ارزش افزوده در سال های گذشته داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: