• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس:

تولیدکننده در کنار صادرکننده می‌تواند رونق اقتصادی ایجاد کند

رییس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی مجلس گفت: بخشی از این مسائل مربوط به تولید و صادرات است و باید تولیدکندگان کالای با کیفیت و قابل رقابت تولید کنند و صادرکنندگان بازار را مدیریت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"حسین امیری" صبح امروز 5 بهمن ماه در مراسم بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان اظهار کرد: اگر می خواهیم مشکل اشتغال را حل و اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم، باید تولید را رونق بدهیم که این امر نیاز به بازار و مصرف دارد و یکی از راه هایی که به ویژه در شرایط رکود، کمک می کند، صادرات و توسعه بازارهای خارجی است.

وی افزود: صادرات یکی از اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی است و مشکلاتی که این حوزه دارد جدای از مشکلات تولید نیست و در این زنجیره از تولید تا فروش کالا مسائل مشترک است.

امیری تصریح کرد: مسائل مربوط به متغیرهای اقتصادی، آثار ناشی از تورم در تولید، هزینه های تولید، تامین منابع در تولید، تولید رقابت پذیر و ... باید در بحث صادرات مورد توجه قرار بگیرند.

نماینده زرند و کوهبنان در مجلس گفت: نحوه همکاری ما با منطقه، تعامل سیاسی ما با دنیا و ... در صادرت اثر می گذارد و باید توجه کافی از ابتدای تولید داشته باشیم تا صادرات و بازارهای هدف پایدار داشته و تولید و اشتغال رونق بگیرد.

وی با اشاره به مشکلات و دغدغه های صادرکنندگان افزود: در فراکسیون توسعه صادرات تلاش کردیم در بخش حاکمیتی مسائل را به دولت منتقل کنیم و در ایام تدوین برنامه توسعه و بودجه، این بحث ها را مورد توجه قرار داده و در حد توان مجلس و کشور تلاش می کنیم به عنوان پل ارتباطی بین دولت و بخش خصوصی و فعالان صادرات کار کنیم.

امیری اظهار کرد: بخشی از این مسائل مربوط به تولید و صادرات است و باید تولیدکندگان کالای با کیفیت و قابل رقابت تولید کنند و صادرکنندگان بازار را مدیریت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: