• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-290-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان کرمان در خانه ملت خبر داد:

اختصاص 50 درصد از سهمیه پذیرفته شدگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم به جوانان بومی

نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: سهمیه پنجاه در صد از پذیرفته شدگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم به جوانان بومی اختصاص پیدا می کند.  

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "حبیب‌الله نیکزادی" با اشاره به دیدار خود با وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: دکتر «هاشمی» وزیر بهداشت و درمان با مجوز اختصاص سهميه پنجاه درصد پذيرفته شدگان دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي بم به جوانان بومي شرق استان موافقت کردند.

وی از مذاکره خود با وزیر بهداشت و درمان در خصوص تامین منابع مالی مورد نیاز مراکز درمانی در حال ساخت شرق استان و اتخاذ تصمیماتی در این خصوص سخن گفت و ادامه داد: سهمیه پنجاه در صد از پذیرفته شدگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بم به جوانان بومی اختصاص پیدا می کند.  

نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه ویژه به شهرستان ریگان شد و بیان کرد: مبلغ 300 میلیارد ریال اعتبار جهت مالچ پاشی کانونهای بحرانی فرسایش بادی به شهرستان ریگان اختصاص یافت.

نیکزادی افزود: اجرای فاز اول مالچ پاشی در شهرستان ریگان به وسعت بیش از یک هزار هکتار از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی از اول مهرماه سال جاری آغاز شده است .

وی ضمن قدردانی از منابع طبیعی کشور عنوان کرد: طرح مالچ پاشی پس از یک وقفه 13 ساله در شهرستان ریگان آغاز شده است.

نیکزادی یادآور شد: طوفانهای شدید شن و ریزگردها سالانه خسارات سنگینی به زیرساخت‌های شهرستان‌های شرقی از جمله ریگان وارد می کند، لذا قراردادی جهت قیر و مالچ پاشی منعقد شده است و تمامی دستگاه‌های مورد نیاز در شهرستان مستقر شده‌اند که کار عملیاتی مالچ پاشی در این شهرستان مجدد آغاز شود .

نماینده مردم شهرستان‌های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه شهرستان ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران ریزگردها است خواستار توجه ویژه به این شهرستان شد
.
نیکزادی گفت: کانون‌های بحرانی شهرستان و بادهای 120 روزه سیستان منشاء طوفان‌ها و ریزگردها در شهرستان است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: