• یکشنبه ۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-187-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

دوازدهمین نمایشگاه قرآن استان 10 تا 16 بهمن ماه جاری برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: دوازدهمین نمایشگاه قرآن استان کرمان 10 تا 16 بهمن ماه جاری در حسینیه ثارالله شهر کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمدرضا علیزاده" پیش از ظهر امروز اول بهمن ماه در نشست خبری با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه قرآن و دومین هفته قرآن و عترت استان کرمان در بهمن ماه جاری اظهار کرد: یکی از راه های مهم در ترویج فرهنگ قرآنی، برگزاری برنامه ها و رویدادهای قرآنی است که می تواند در ترویج این فرهنگ موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این برنامه ها در آشنایی مردم با مفاهیم قرآن و تعالیم ائمه علیه السلام تاثیرگذار است، افزود: دوازدهمین نمایشگاه قرآن استان کرمان 10 تا 16 بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد.

علیزاده تصریح کرد: هفته قرآن و عترت در گستره استانی برگزار می شود و این فرصت فراهم شده که تمرکز بخش زیادی از جامعه فرهنگ و قرآن، هنرمندان و نخگان هنری به فرهنگ قرآنی و اهل بیت علیهم السلام جلب شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از مهرماه فراخوان جشنواره های هفته قرآن و عترت را اعلا کردیم، به نوعی روح حاکم بر فضای فرهنگ و هنر، برنامه های قرآن و عترت بود و نتیجه کار را در ایام برگزاری این هفته و نمایشگاه خواهیم دید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: تلاش کردیم بخشی از تولیدات و فعالیت های هفته قرآن و عترت سال قبل را در نمایشگاه قرآن کریم داشته باشیم و انتظار می رود نمایشگاه پربار و کیفی در سال جاری داشته باشیم.

وی افزود: مسئله قابل توجه در برگزاری نمایشگاه قرآن کریم، پیوند بین فرهنگ و هنر با قرآن و حضور هنرمندان در خلق آثار هنری مبتنی بر آموزه های قرآنی است.

علیزاده در ادامه تصریح کرد: یادآوری سبک زندگی قرآنی در جامعه، ترغیب مردم به گرایش بیشتر به سبک زندگی ایرانی اسلامی، موضوعات مربوط به اقتصاد مقاومتی، ایجاد رقابت سازنده بین اصحاب هنر، علم و اندیشه، شناسایی استعدادها در سطح استان و وحدت بی دستگاه ها از اهداف مهم هفته قرآن و عترت استان است.

وی بیان کرد: براساس برنامه ها و به منظور تمرکززدایی، در 11 شهرستان استان برنامه های هفته قرآن وعترت در قالب 16 جشنواره با 35 برنامه برگزار می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: