• پنجشنبه ۲۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2587-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:

اقامتگاه های بوم گردی باید محلی برای معرفی آداب و رسوم هر منطقه باشند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: اقامتگاه های بوم گردی باید محلی برای معرفی آداب و رسوم در هر منطقه از استان باشند و یک فرصت برای جهانی شدن هر منطقه است.


به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" امروز در اولین همایش توجیهی و کارگاه آموزشی توسعه کسب و کارهای بومی و سنتی ویژه مدیران اقامتگاههای بوم گردی استان کرمان اظهار کرد: استان کرمان در کنار همه جاذبه های تمدنی تاریخی و فرهنگی و داشته های زیبای طبیعی و هنرهای صنایع دستی از اقلیم متفاوتی برخوردار است که یک ویژگی ممتاز است.


وی افزود: جمعیت روستایی استان زیاد است و بیش از ۵ هزار روستا در استان وجود دارد که از نظر گردشگری بسیار قابل اهمیت است.


وفایی با اشاره به اینکه همه به این نتیجه رسیدند که گردشگری محور توسعه است و می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی اثرگذار باشد، گفت: استان کرمان در ایجاد اقامتگاههای بومگردی پیشگام بوده و در حال حاضر از مجموع 400 اقامتگاه بومگردی در سطح کشور بیش از 180 اقامتگاه در استان کرمان وجود دارد.


مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان افزود: 150 اقامتگاه بومگردی استان کرمان کاملا فعال است و یک حرکت شتابنده ای در این موضوع داشته ایم.


وی اظهار کرد: اقامتگاه های بوم گردی به گونه ای باید ادامه حیات بدهند که در خدمت محیط زیست و گردشگری پاک باشند.


وفایی تصریح کرد: اقامتگاههای ما باید محلی برای معرفی آداب و رسوم در هر منطقه از استان باشند و یک فرصت برای جهانی شدن هر منطقه است.


وی بیان کرد: اقامتگاه های بومگردی ما باید به صنایع دستی منطقه محل فعالیت خود توجه کنند و محلی را برای عرضه این صنایع دستی در اقامتگاه خود در نظر بگیرند.


وفایی گفت: استان کرمان از قطبهای اصلی میراث فرهنگی و گردشگری است و همه مسئولان مربوطه در این حوزه از جمله استاندار کرمان و مجموعه اتاق بازرگانی همکاری داشتند.


وی تصریح کرد: معتقدیم اقامتگاههای بوم گردی خدمت بزرگی در حوزه اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی در استان انجام دادند و از آنها حمایت می کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: