• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3586-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

نظام آموزش و پرورش کشور پرورشی نیست/ تبعیض آموزشی یک واقعیت است

استاندار کرمان نظام آموزش و پرورشی کشور را پرورشی ندانست و گفت: همه توفیقات کشورهای توسعه یافته در حوزه پرورشی آنهاست و آموزش را اولویت دوم کار خود قرار داده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"علیرضا رزم‌حسینی" صبح امروز 27 دی‌ماه در جلسه همایش بزرگ شوراهای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش، بخشداران و فرمانداران استان اظهار کرد: نظام آموزشی ما نظام پایه ای است و توسعه هر کشور بر پایه آموزشی آن ایجاد می شود.

وی با بیان این مطلب که تربیت فرزندان مانند حکاکی بر سنگ ماندگار است، تصریح کرد: متاسفانه در نظام آموزشی خود غفلت کرده‌ایم و باید فرزندان خود را جستجوگر تربیت کنیم.

استاندار کرمان نظام آموزش و پرورشی کشور را پرورشی ندانست و عنوان کرد: همه توفیقات کشورهای توسعه یافته در حوزه پرورشی آنهاست و آموزش را اولویت دوم کار خود قرار داده‌اند؛ آنها فکرها را پرورش داده ضمن آنکه آموزش گفت‌گو از دوران مهدکودک آغاز می‌کنند.

وی با تاکید برآنکه نظام آموزشی درست فکر کردن و درست رفتار کردن را باید بیاموزد، اظهار کرد: متاسفانه افراط و تفریط‌هایی در دوران‌هایی داشته‌ایم که اثرات بدی در نظام آموزش و پرورش ما گذاشته و این غفلت را باید جبران کنیم.

رزم‌حسینی دریافت یارانه را نشان دهنده فقر آموزشی در کشور دانست و بیان کرد: نظام کیفی آموزشی و پرورشی ما با کشورهای توسعه یافته بسیار فاصله دارد که باید برای جبران این عقب ماندگی تلاش‌های لازم را داشته باشیم.

وی از تبعیض آموزشی در کشور گلایه کرد و تصریح کرد: در کشور ما مدارس تیزهوشان، غیرانتفاعی و ... وجود دارد که این تبعیض یک واقعیت است که باید بدان توجه کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مهارت آموزی باید از کودکی آموزش داده شود، خاطرنشان کرد: اگر نظام تمرکزگرایی از بین می‌رفت بسیاری از مشکلات ما نیز در حوزه آموزش و پرورش توسط نخبگان حل می‌شد.

وی عدم اعتماد و عدم صداقت را ریشه بسیاری از مشکلات دانست و بیان کرد: این بی‌اعتمادی از کودکی آغاز می‌شود و در دوران دانشگاه عمق آن زیاد می‌شود.

وی با طرح این سوال که سالانه با چاپ کتاب درسی چه میزان سرمایه از کشور خارج می‌شود؟ تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی در کشور انجام شده اما اشکالات را باید مطرح کنیم تا برای رفع آن تدابیری اندیشیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: