• سه شنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2387-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان:

دفاتر خدمات مسافرتی غیرفعال، حذف می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: دفاتر خدمات مسافرتی که دارای مجوز ب هستند و هیچ فعالیت گردشگری موثری انجام نمی دهند به نفع دیگران از صحنه گردشگری استان حذف می شوند.


به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود وفایی" امروز در نشست مدیران دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان با اشاره به اینکه تحولات خوبی در حوزه های مختلف میراث فرهنگی استان رخ داده، افزود: در این تحولات نقش بخش خصوصی نیز تاثیر گذار بوده است.


وی با بیان اینکه تاکنون 160 اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان راه اندازی شده، اظهار کرد: با راه اندازی این اقامتگاهها در هیچ جای استان با کمبود اقامتگاه مواجه نخواهیم بود.


وفایی به رشد 25 تا 30 درصدی گردشگران داخلی و خارجی استان نسبت به سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: ورود هرچه بیشتر گردشگران منوط به تعامل و یگانگی دفاتر خدمات مسافرتی است که امیدواریم این همکاری افزایش یابد.


مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان به تشکلیل تشکلهای تاسیسات گردشگری تا قبل از پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: دفاتر خدمات مسافرتی که دارای مجوز ب هستند و هیچ فعالیت گردشگری موثری انجام نمی دهند به نفع دیگران از صحنه گردشگری استان حذف می شوند.


وفایی به تبلیغات غیرمجاز تعدادی از راهنمایان گردشگری اشاره کرد و گفت: با راهنمایانی که بدون مجوز اقدام به راه اندازی تور می کنند برخورد خواهد شد.


وی به انعقاد تفاهم نامه ای با شرکت هواپیمایی ترکیش جهت تبلیغات جاذبه های گردشگری کرمان در پروازهای این شرکت اشاره کرد و افزود: این قرارداد با همکاری معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور منعقد شده است.


وفایی با بیان اینکه روز جهانی گردشگری در سال 97 با نام کرمان برگزار می شود، افزود: روز جهانی گردشگری در سال آینده با حضور کارشناسان سازمان جهانی گردشگری برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: