• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3086-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

آغاز طرح گفتمان معترضین با مدیران در استان/ افراط و تفریط‌ها جوانان را از ما دور کرده است

استاندار کرمان با اشاره به اینکه توپ فرهنگی در زمین علمای دین است اظهار کرد: بحث پاسخگویی مدیران به معترضین را در استان از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" شامگاه 24 دی‌ماه در نشست مشترک با روسای دانشگاه‌‌های سراسر استان کرمان گفت: نقش دانشگاه در توسعه استان، طرح مشکلات دانشگاهیان، همچنین دانشگاهیان چه میزان از دردهای جامعه مطلع هستند و برنامه‌های دانشگاه برای آینده چه خواهد بود، از اهم اهداف این نشست می‌باشند.

وی با بیان این مطلب که به دنبال شفاف‌سازی مسایل هستیم، ادامه داد: علاقمندیم که این نشست‌های مشترک با دانشگاهیان استمرار داشته باشد تا دوش به دوش یکدیگر توسعه و پیشرفت استان کرمان رقم زنیم لذا درخواستم این است که بدون پرده دانشگاهیان در این جلسه سخن بگویند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه توپ فرهنگی در زمین علمای دین است اظهار کرد: بحث پاسخگویی مدیران به معترضین را در استان از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم.

وی با بیان این مطلب که ما نیازمند همفکری دانشگاهیان هستیم، مطرح کرد: در خصوص ارتباط دستگاه های اجرایی با دانشگاه‌ها می توانیم کارگروه ها را به دانشگاه ها متصل می کنیم و همچنین دانشگاهیان در اتاق‌های فکر استان شرکت کنند و ما آمادگی لازم در این زمینه ها را داریم.

رزم‌حسینی از آمادگی استان در تشکیل شورای هماهنگی دانشگاهی در راستای برقراری ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاه و بخش اجرایی استان خبر داد و عنوان کرد: احداث کارخانه پلاسمای خون یک کار بسیار سختی بود و اکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی به ظرفیت تولید گیاهان دارویی استان اشاره کرد و ادامه داد: ضریب مطالبه‌گیری مردم کرمان نسبت به متوسط کشور پایین است و سعی کرده‌ایم مطالبه‌گیری مردم کرمان از مسیر عقل گرایی و خردگرایی افزایش دهیم.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که در برابر سلامت مردم مسئول هستیم بنابراین روش‌هایی برای کاهش سموم کشاورزی اقدامات لازم انجام شود، اظهار کرد: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی کرمانی است و باید به این جلسات دعوت شوند و ضمن بیان انتقادات و مشکلات از ظرفیت‌های وی استفاده کنید.

رزم‌حسینی از آمادگی لازم برای استفاده از طرح جهاددانشگاهی برای مقاوم سازی کرمان در برابر زلزله و زمان بحران خبر داد و تصریح کرد: به دنبال برگزاری کنفرانس جهانی کنار صندل هستیم تا تمدن جیرفت را معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: جوانان به دلیل افراط و تفریط‌ها از ما دور شده‌اند اما در استان اقداماتی در راستای افزایش نشاط اجتماعی صورت گرفته است، البته در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی از ظرفیت اساتید در جهت کاهش آن استفاده کنند.

استاندار کرمان به تجمعات اخیر اشاره کرد و افزود: قبول داریم یک نقایصی در همه بخش‌ها وجود دارد و این به دلیل سوی تدبیر می‌ باشد ما در استان کرمان مختصر اعتراضاتی داشتیم با گفتمان و بدون حرکت قهرآمیز با معترضین مقابله کردیم، ضمن آنکه در استان کرمان طرح‌های گفتمانی بین مدیران و مردم معترض در حال اجرا داریم.

وی اعلام کرد: استان کرمان به عنوان یک استان پیشگام محلی را برای معترضین مشخص می‌کنیم تا مسئولین دینی و اجرایی در میان آنها حضور یابند و به آنها پاسخ دهند.

رزم‌حسینی بر پاسخگویی مدیران و مسئولین تاکید کرد و افزود: اطلاعات باید به مردم دهیم تا عمق بی اعتمادی بین مردم و مسئولین کاهش یابد.

وی با طرح این سوال که چرا مشارکت مردم در طرح‌های اقتصادی کاهش دارد؟ بیان کرد: علما باید فرهنگ کار را در بین مردم ترویج دهند.

امان‌الله علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان  اظهار کرد: خداوند متعال بر عهده هر کدام از علما ودانشگاهیان ما یک تعهدی قرار داده است.

وی ادامه داد: باید یک نظام در استان تشکیل شود و براساس این نظام از ظرفیت دانشگاهیان استفاده شود، بنابراین بایستی یک شورای کلان راهبردی که دارای چندین کارگروه از همه بخش ها تشکیل شود تا بتوانیم حداکثر استفاده از ظرفیت‌های استان داشته باشیم.

محمدجواد فدایی نیز در این جلسه به تشریح طرح کارورزی پرداخت و عنوان کرد: دانشگاه باید خودش وارد صنعت شود و عارضه یابی کند و نباید منتظر دعوت کردن آنها به صنعت شوند.

حجت الاسلام مهدی عرب‌پور مشاور استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: در راستای اهمیت مسایل فرهنگی جلساتی تشکیل شده است که پیشنهاداتی در آن جلسات ارایه شد و طرحی در راستای تربیت انسان‌ها تدوین گردید و همچنین پیوست فرهنگی به طرح‌های اقتصاد مقاومتی داشته‌ایم، اما در هر حال نیاز به همفکری اساتید دانشگاه داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: