• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-14614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد:

توزیع 6000 چادر در مناطق زلزله‌زده استان کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در زلزله های اخیر در کمترین زمان در کنار مردم بودیم و در کوهبنان در کمتر از هشت دقیقه بعد از زلزله کار را آغاز کردیم و تا امروز بیش از 6 هزار چادر، پتو، والور و پلاستیک در شهرستان های راور و کوهبنان بین مردم توزیع شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا فلاح" صبح امروز 19 دیماه در نشست با فعالین اقتصادی اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد، کاملا مستقل و به دور از هر گونه نگاه سیاسی و رابطی بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان خدمت می کند.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین افتخار هلال احمر، خدمت به نیازمندان است و مردم، داوطلبانه محور بودن اقدامات و جوانان از پشتوانه های مهم و سرمایه های این سازمان هستند، با اشاره به فعالیت جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: بیش از 8 میلیارد تومان از مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی که به کرمانشاه ارسال شد، از استان کرمان بود.

وی بیان کرد: سرمایه ما جوانانی هستند که به عنوان داوطلب جذب هلال احمر شده اند و به دنبال استفاده حداکثری از این ظرفیت هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه گفت: در کشوری زندگی می کنیم که روزانه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی مواجه هستیم و در استان کرمان حوادث زیادی از جمله زلزله رخ می دهد و ورود فعالان اقتصادی برای همکاری با هلال احمر کمک برای مردم است.

وی با بیان اینکه به دنبال اقدامات پیشگیرانه هستیم، افزود: یکی از اقداماتی که امروز هلال احمر انجام می دهد، بحث امداد و نجات است.

فلاح اظهار کرد: در زلزله های اخیر در کمترین زمان در کنار مردم بودیم و در کوهبنان در کمتر از هشت دقیقه بعد از زلزله کار را آغاز کردیم و تا امروز بیش از 6 هزار چادر، پتو، والور و پلاستیک در شهرستان های راور و کوهبنان بین مردم توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه متولی اصلی امداد و نجات، هلال احمر است، تصریح کرد: یکی از اقدامات معاونت امداد، راه اندازی کاروان های سلامت است که در دورترین نقاط با حضور پزشکان خیّر به مردم خدمات رایگان می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه سالانه بیش از یک هزار میلیارد تومان در این زمینه در کشور هزینه می شود که اکثر این اعتبار از سوی مردم پرداخت می شود، افزود: بحث درمان و توانبخشیِ هلال احمر در کشور و استان با سرعت بالایی در حال توسعه است و مراکز توانبخشی در کرمان و بم و داروخانه هایی در رفسنجان و کرمان داریم که به مردم خدمات می دهد.

فلاح عنوان کرد: آموزش های مختلف از سوی هلال احمر در تمامی صنوف ارائه می شود که در زمینه آمادگی در زمان حوادث، مقاوم سازی و ... است و در طرح "خادم"، چهره به چهره به مردم آموزش می دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: