• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2986-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان خبر داد:

تحصیل 4200 دانش آموز استثنایی در مدارس استان

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری 4 هزار و 200 دانش آموز استثنایی در مدارس استثنایی استان مشغول تحصیل هستند، گفت: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی ، پرورشی و توانبخشی مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "مهران باهری" در حاشیه بازدید از مدرسه استثنایی شهید پورشیخعلی کرمان در جمع معلمان این مدرسه گفت: معلم محور اصلی تمامی فعالیت های آموزش و پرورش استثنایی است و نقش موثری در تحقق اهداف سازمانی آن دارد.

وی با اشاره به تفاوت های فردی دانش آموزان استثنایی اظهار کرد: کار کردن با دانش آموزان استثنایی سخت است اما وقتی با عشق همراه می شود لذت بخش است.

سرپرست اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان از اجرای طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سه مدرسه استثنایی شهر کرمان به صورت پایلوت استانی خبر داد و اظهار کرد: از نظرات و پیشنهادات معلمان مدارس استثنایی در برنامه و فعالیت های حوزه ستادی استفاده می شود.

باهری با بیان اینکه انعطاف پذیری در برنامه ها و فعالیت ها لازمه ارتقاء کیفیت است گفت: کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی، توانبخشی و پرورشی مهم ترین راهبرد آموزش و پرورش استان در دولت تدبیر و امید است.

وی با اشاره به اینکه هزینه تحصیل هر دانش آموز استثنایی 4 برابر یک دانش آموز عادی است خاطر نشان کرد: جذب کمک های خیرین و مردمی برای کیفیت بخشی به فعالیت های مدارس ضروری است .

باهری گفت: در سال تحصیلی جاری 4 هزار و200 دانش آموز استثنایی در مدارس استثنایی استان مشغول تحصیل هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: