• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2586-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

آیا می‌دانید شایع ترین علل ریزش موی سر چیست؟

متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه علل ریزش موی سر در افراد متفاوت است، گفت: استرس، بیماری های پوستی، تغذیه و بارداری شایع ترین علل ریزش موی سر در افراد محسوب می شود.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "آزاده محبی" با بیان اینکه ریزش 70 تا 80 تار مو در طول روز طبیعی است، اما اگر کسی تغییر زیادی در موی خود  ببیند آن غیر طبیعی است، بیان کرد: ریزش موها طبقه بندی زیادی دارند که در یک تقسیم بندی کلی می توان گفت برخی از انواع ریزش مو قابل رشد مجدد هستند و یک سری ریزش مو به دلیل اینکه جوشگاه به جای می گذارند، هیچگاه مو در آن قسمت رشد نمی کند.

وی تصریح کرد: اگر افراد تغییر جدی در ریزش مو می بینند و یا اینکه قسمتی از سرشان خالی شده و یا قسمتی از زمینه سرشان مشخص می شود باید به متخصص مراجعه کنند.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه علل ریزش مو بسیار متفاوت است، اظهار کرد: یک نوع ریزش مو در اثر استرس به موها وارد می شود، که ممکن است استرس عاطفی یا ناشی از بارداری باشد ضمن آنکه بیماری های پوستی و تغذیه نیز از دیگر علل ریزش مو در افراد است.

محبی با بیان این موضوع که ریزش مو درمان دارد گفت: اگر هر چه زودتر ریزش مو را درمان کنید باعث می شود موهای بیشتری در سر باقی بماند، ضمن آنکه باید تاکید کرد برای درمان ریزش مو باید مدت زمان زیادی از ریزش مو نگذشته باشد.

این استاد دانشگاه، چربی بیش از حد مو و شوره سر را از دیگر دلایل ریزش مو عنوان کرد و افزود: ریزش موی سر به دلیل ژنتیکی  نیز درمان دارد در صورتی که زمان اندکی از ریزش مو گذشته باشد که با اقدامات درمانی می توان موهای باقی مانده را نگه داشت.

 وی در مورد رابطه موهای خشک و ریزش مو گفت: خشکی مو بیشتر در خانم ها شایع تراست که به دلیل استفاده نادرست از دکلره کردن و یا رنگ کردن مکرر مو که بیشتر به ساقه مو ضرر می زند و شکننده می کند.

 محبی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که زیاد موهایشان را سشوار می کنند و یا شوینده نامناسب استفاده می کنند باعث می شود موهایشان خشک شود که اگر روش درست را انتخاب کنند خشکی مو برطرف می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: