• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-3285-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

کرمان، رتبه اول کشور در مدیریت بحران تجمعات اخیر/ استقبال شورای تامین استان از تجمعات قانونی/باید از خود سانسوری دوری کنیم

استاندار کرمان گفت: راهپمیایی صورت گرفته در 15 دیماه در کشور و استان کرمان به هیچ عنوان حکومتی نبوده و کاملا مردمی بود و مردم برای حفظ آرمان های خود و امنیت کشور به صورت خودجوش در این راهپیمایی شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" شامگاه یکشنبه 17 دیماه در جمع خبرنگاران درباره حوادث اخیر در کشور و استان کرمان و همچنین حماسه بزرگ 15 دیماه با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه مردم شکل گرفته است تصریح کرد: یکی از پایگاه های اصلی نظام جمهوری اسلامی مردم بود و نمونه بارز این مردمی بودن را در هشت سال دوران دفاع مقدس و اعتماد مردم به مسئولین را شاهد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه باید با مردم با شفافیت و صداقت صحبت کنیم اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس نیز در تکیه‌ها، مساجد، مدارس و دانشگاه ها با ارتباطاتی که مسئولین مردم داشتند، می توانستیم نیرو برای دفاع از میهن جذب کنیم و حال جای سوال است که چطور در آن زمان می توانستیم مردم را جذب کنیم اما امروز نمی توانیم چنین کاری را انجام دهیم؟

رزم حسینی با تاکید بر اینکه قوام جمهوری اسلامی بر پایه اعتماد به مردم است، ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد خود سانسوری و ارایه آمار خلاف واقع به مردم هستیم و اگر بخواهیم این کار را ادامه دهیم نمی توانیم اعتماد مردم به مسئولین را جلب کنیم

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با بیان اینکه اگر با مردم رابطه تنگانگ داشته باشیم، می توانیم حمایت مردم را از نظام داشته و مردم را در خوبی ها و نارسایی های جامعه شریک کنیم اظهار کرد: اطلاع رسانی غیرصحیح و یا گفتمان‌های غیر کارشناسی سبب ایجاد ذهنیت منفی مردم نسبت به مسئولین و نظام خواهد شد و در این راستا صدا وسیما نیز نباید یک طرفه قضاوت کند و باید با شفافیت با مردم صبحت کند تا اعتماد مردم را بتواند جلب کند.

رزم حسینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در چهار دهه از عمر خود دارای فراز و نشیب های بسیاری بوده اما همواره سعی شده است که مسئولین با مردم ارتباط نزدیک برقرار کنند اظهار کرد: به دلیل برخی مشکلات اقتصادی که صرفا مربوط به این دولت نیز نبوده، شاهد یکسری اعتراضات به حق مردم بودیم اما همه باید بدانند که اعتراض با شیشه شکستن و تخریب اموال بیت المال متفاوت است.

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه مردم و مسئولین باید پاسخگویی واقعی باشند و از مردم کمک بخواهند اظهار کرد: جمهوری اسلامی یک حکومت مردمی است و بحث اعتراضات امری طبیعی است به طوری که در دولت یازدهم در شهرستان های شهربابک، سیرجان، زرند، راور، کوهبنان بم و شهر کرمان اعتراضات کاری و صنفی قابل ملاحظه ای داشتیم که معتقدیم معترضین مستحق این اعتراضات نیز بودند اما در هیچکدام از این اعتراضات برخورد فیزیکی توسط پلیس صورت نگرفت.

وی بار دیگر بر تاکید بر اینکه اعتراضات صحیح و قانونی حق مردم است اظهار کرد: استان کرمان و شورای تامین استان همواره از تجمعات قانونی استقبال خواهد کرد و ساز و کار اینگونه تجمعات را در شورای تامین استان پیگیری خواهیم کرد.

رزم حسینی در ادامه به تجمعات اخیر در سطح کشور و استان کرمان اشاره و تصریح کرد: در کرمان تجمعات بسیار محدود بود و هیچگونه خرابکاری را شاهد نبودیم و به گفته وزیر کشور استان کرمان رتبه اول کشور در برخورد با بحران اتفاقات اخیر را کسب کرد به طوری که کمترین تعرضی در این تجمعات در استان کرمان صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه مسئولین و اعضای شورای تامین استان کرمان به صورت چهره به چهره با مردم در این تجمعات صحبت کردند، گفت: در کرمان کمترین دستگیری را در کشور داشتیم و شاهد خویشتن داری جمهوری اسلامی در این زمینه بودیم و کسانی را تنها دستگیر کردیم که خسارت به اموال عمومی و خصوصی مردم وارد کردند.

استاندار کرمان در ادامه به خلق حماسه 15 دیماه در کشور و استان کرمان اشاره کرد و افزود: راهپمیایی صورت گرفته در 15 دیماه در کشور و استان کرمان به هیچ عنوان حکومتی نبوده و کاملا مردمی بود و مردم برای حفظ آرمان های خود و امنیت کشور به صورت خودجوش در این راهپیمایی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی لنگرگاه امنیت در منطقه است اظهار کرد: رابطه بین مردم و مسئولین باید دو طرف باشد به طوری که مسولین باید با مردم صادق باشند و مردم نیز از سوی دیگر باید از کسانی که برای دولت، شورای شهر و مجلس انتخاب می کنند مطالبه گری کنند و از آنها به دلیل اقدامات، تصمیمات و حرفهای خود جواب بخواهند.

رزم حسینی ادامه داد:  سعی کرده ایم بخشی از مطالبات مردم را در استان کرمان پاسخ باشیم اما این کار نیازمند آن است که شرایط کشور و استان کرمان را برای مردم توضیح دهیم که باید اطلاع رسانی خوبی در این زمینه صورت گیرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه در استان کرمان این آمادگی را داریم که با همدلی و همزبانی بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم اظهار کرد: در دولت یازدهم 400 میتینگ سیاسی و فرهنگی و همچنین 600 کنسرت موسیقی مجاز در استان کرمان بدون کوچکترین خللی برگزار کردیم که نشانه بلوغ فکری و سیاسی مردم این دیار را دارد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان در ادامه به راهکارهای استان کرمان برای حل معضل بیکاری پرداخت و اظهار کرد: در سال جاری و در بحث توسعه روستایی، 500 میلیارد تومان تسهیلات سهیمه استان کرمان با بهره 4 درصد، بازپرداخت 5 ساله و با تنفس 2 ساله در نظر گرفته شد که به همه شهرستان های استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه در کل استان 1346 میلیارد تومان تسهیلات در بخش خوداشتغالی به استان ابلاغ شده است اظهار کرد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که مردم همچنان به دنبال کارهای دولتی هستیم در حالی که بیش از 3 برابر تورم نیروی انسانی را در دستگاه های اجرایی استان شاهد هستیم.

رزم حسینی با اشاره به مشغول به کار بودن 7000 نیروی انسانی در دستگاه های دولتی استان تصریح کرد: به گفته خیلی از ادارات استان، بیش از 50 درصد نیروهای دستگاه های دولتی اضافه هستند و یکی از مطالباتی که ما مسئولین از مردم داریم این است که از تفکر کارهای دولتی به سمت و سوی تفکر خوداشتغالی و کارآفرینی سوق پیدا کنند تا اینگونه سرمایه های اجتماعی را به دست خودمان نسوزانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: