• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1887-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران:

وضعیت هنری کرمان مطلوب نیست/بنگاه های اقتصادی از فرهنگ و هنر حمایت کنند

عضو شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران با اشاره به اینکه 40 سال در خارج از کرمان زندگی می کنم اما دل در گرو کرمان و کرمانیان دارم، گفت: طبعا اتفاقات هنری استان کرمان را دنبال می کنم که بیانگر وضعیت مطلوب نیست و علت های متفاوتی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "مجتبی ملک زاده" عصر امروز 16 دیماه در دیدار با استاندار کرمان از «سیدحسین مرعشی» و «علیرضا رزم حسینی» به عنوان دو چهره تاثیرگذار و محبوب استان کرمان نام برد و افزود: طبق اخبار دریافتم که شهرداری کرمان خانه های قدیمی شهر را خریداری کرده و در حال مرمت و بازسازی می باشند لذا پیشنهاد می شود این خانه ها به عنوان خانه موزه های مختلف تبدیل شوند.

وی با تاکید براینکه اقدامات تاثیرگذاری باید در استان کرمان صورت پذیرد تا شور و شوق به مردم این دیار بازگردد، تصریح کرد: پتانسیل های زیادی در هنرمندان کرمانی وجود دارد، اغلب آنان چهره های تاثیرگذار و مهم هستند که از کرمان مهاجرت نموده اند لذا باید تدبیری اندیشه شود تا مجدد در کرمان دور هم جمع شوند.

عضو سابق شورای ارزشیابی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از معضلات حوزه فرهنگ و هنر را محدودیت بودجه و منابع مالی عنوان کرد و یادآورشد: بنگاه های اقتصادی باید به حوزه فرهنگ و هنر ادای دین کرده و از هنرمندان حمایت کنند.

ملک زاده در ادامه این دیدار به برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن خوشنویسان کرمان در روز گذشته (جمعه) با حضور گسترده هنرمندان خوشنویس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه از دیر باز ریش سفیدان از جایگاه بالایی در جامعه برخوردار بوده و حامی جوانان هستند، اساتید هنرمند خوشنویس کرمانی همچون مودب، هاشمی و میرزائی از سوی هیات عالی انجمن خوشنویسان ایران به عنوان مشاورین دائم انجمن منصوب شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: