• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1787-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمان خبر داد:

راه‌اندازی دبیرخانه انجمن کرمانیان خارج از کشور در کرمان/تبدیل یکی از خانه‌های قدیمی کرمان به خانه خوشنویسان

استاندار کرمان با اشاره به راه اندازی دبیرخانه انجمن کرمانیان خارج از کشور در کرمان، گفت: علاقمند هستیم کرمانیان متخصص و متبحر را در ایران و خارج از ایران دور هم جمع نموده و در توسعه استان از آن ها یاری بجوئیم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" بعد از ظهر شنبه 16 دیماه در دیدار با استاد «مجتبی ملک زاده» عضو شورای ارزشیابی  انجمن خوشنویسان ایران، از وی به عنوان یکی از افتخارات کرمان نام برد و افزود: در آینده ای نزدیک با سفر به پایتخت از آثار ارزشمند این هنرمند کرمانی با حضور در منزلشان دیدن خواهد کرد.

وی با اشاره به اقدامات توسعه ای استان کرمان در بخش هنر، تصریح کرد: صنعت شالبافی در کرمان احیاء شده که می تواند ماهیانه ده نفر را آموزش داده و اشتغال ایجاد کند، این در حالیست که دستگاه شالبافی توسط شرکت های دانش بنیان به دستگاهی پیشرفته تبدیل شده است.

رزم حسینی با اشاره به نوآوری های صورت گرفته در بخش پته، خاطرنشان کرد: طی دولت تدبیر و امید در استان کرمان در حوزه موسیقی تحولات خوبی صورت گرفته و موسیقی نواحی پس از چند سال وقفه، در دولت یازدهم در کرمان احیاء شد.

وی بخشی از ناکامی ها در حوزه هنر را عدم انسجام بین هنرمندان عنوان کرد و گفت: طی جلسات مکرری که با هنرمندان استان برگزار شد، خواستار راه اندازی خانه هنرمندان شدم که استقبال چندانی صورت نگرفت.

استاندار کرمان به مرمت و بازسازی خانه های قدیمی شهر کرمان توسط شهرداری اشاره کرد و افزود: مدیریت استان این آمادگی را دارد که از طرح ها و پروژه های قابل اجرا در کرمان استقبال نماید که در این راستا یکی از خانه های قدیمی مرمت شده می تواند به خانه خوشنویسان کرمان تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: