• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه ریزی دادگستری استان کرمان خبر داد:

راه‌اندازی ستاد اجرائی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان

معاون برنامه ریزی دادگستری استان کرمان به راه‌اندازی ستاد اجرائی سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف این ستاد رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی و پیگیری مسائل قضایی آن هاست.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،"مهدی بخشی" در نشست دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان با فعالان اقتصادی استان بیان کرد: امروزه یکی از مواردی که مورد توجه قوه قضاییه قرارگرفته، حمایت از سرمایه گذاری مشروع و اقتصاد مقاومتی است و در راستای تحقق این مهم دستورالعملی از طرف رئیس قوه قضاییه به تصویب رسیده است.

بخشی به راه‌اندازی ستاد اجرائی سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان اشاره کرد و افزود: یکی از وظایف این ستاد رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی و پیگیری مسائل قضایی آن هاست.

وی با بیان اینکه اطلاع و آگاهی قضات از قوانین و تسریع در رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در بحث بانک ها بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های توجیهی برای قضات  با موضوع مباحث مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه سود تصاعدی و قانون منطقی نمودن سود، باید در دستور کار قرار گیرد.

بخشی در ادامه از فعالان اقتصادی حاضر در این نشست درخواست کرد تا در سریعترین زمان ممکن مشکلات خود را به صورت مکتوب به اتاق کرمان تحویل دهند تا به دستگاه قضایی ارسال شود و بتوان این مشکلات را هر چه سریعتر در نشست های استانی و حتی ستاد کشور طرح و بررسی کرد.

به گزارش ایسنا، معاون نظارت و بازرسی اداره کل بازرسی استان کرمان نیز در این نشست به نرخ بیش از 20 درصد بهره بانکی اشاره کرد و گفت: بانک ها به عنوان یک بنگاه اقتصادی در رقابت با فعالان اقتصادی عمل می کنند و نگاهی همراه و همسو با آنها ندارند.

محمد حمزه‌ای، یکی از مشکلات فعالان اقتصادی را عدم آشنایی با قوانین و مقررات موجود در کشور دانست و از آنها درخواست کرد تا مشکلات اقتصادی را در مراحل اولیه به بازرسی و دستگاه قضایی ارجاع دهند تا بتوان با تعامل و همفکری دستگاه نظارتی چاره‌ای برای رفع مشکلات اندیشید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: