• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2985-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

محسن هاشمی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی، شناسنامه انقلاب است/هاشمی رفسنجانی هیجان مثبت را تبدیل به روابط مثبت می کرد

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه آقای هاشمی هیجان مثبت را تبدیل به روابط مثبت می کرد و به نتیجه می رساند، گفت: در حال حاضر کار دانشگاه آزاد خوب پیش می رود و شاهد بیش از حضور 400 واحد دانشگاهی و 11 میلیون مترمربع فضای آموزشی، کتابخانه، ورزشی و ... در کشور دارد و اثر ماندگاری از آقای هاشمی است و علی رغم تمام مشغولیت هایی که در آن زمان داشتند، بحث دانشگاه را نیز پیگیری می کردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محسن هاشمی" صبح امروز 16 دی ماه در آیین ملی بزرگداشت شخصیت علمی تربیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمان اظهار کرد: خانواده آقای هاشمی مدیون رهبری، علماء، اساتید دانشگاه، مردم ایران و دلسوزانی هستند که طی یک سال گذشته به هر صورت درباره ایشان نوشتند و گفتند و در مراسم حضور پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی تا 14 سالگی را در روستا گذرانده و سواد را از مکتب آموخته اند، افزود: اینکه آیت الله هاشمی شناسنامه انقلاب اند، مورد وثوق همه بزرگان است.

هاشمی تصریح کرد: ایشان اینگونه فکر می کردند که بهترین راه برای معرفی اسلام، ساختن ایرانی آباد، آزاد و معتدل است و معتقد بودند که همه چیز را در کشور برای این امر داریم.

وی بیان کرد: مرحوم هاشمی فکر می کردند اگر این مسیر را دنبال کنیم باعث حل بسیاری از مشکلات جهان اسلام از جمله فلسطین می شود و معتقد بودند باید عدالت مورد نظر را به وجود آوریم و با فقر، جهل و عقب افتادگی، عدالت و عزت به دست نمی آید.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به تالیف تفسیر راهنما اظهار کرد: مرحوم پدرم از نخستین روزهایی که به زندان افتادند کار تالیف تفسیر راهنما را آغاز کردند و زمانی که مادرم به زندان به ملاقات ایشان می رفتند، جزوات را به بیرون از زندان منتقل می کردند.

وی افزود: 22 ماه طول کشید تا این دفترچه ها از زندان خارج شد و تبدیل به 54 جلد کتاب در قالب تفسیر راهنما و فرهنگ قرآن شده است.

هاشمی تصریح کرد: تفکر تربیتی آقای هاشمی بعد از انقلاب نیز ادامه داشت و تبلور آن را در سال 61 در اوج جنگ در خطبه های نماز جمعه می بینیم که دانشگاه آزاد را مطرح و پای آن ایستادند و به نتیجه می رسد.

وی با بیان اینکه آقای هاشمی هیجان مثبت را تبدیل به روابط مثبت می کرد و به نتیجه می رساند، گفت: در حال حاضر کار دانشگاه آزاد خوب پیش می رود و شاهد بیش از حضور 400 واحد دانشگاهی و 11 میلیون مترمربع فضای آموزشی، کتابخانه، ورزشی و ... در کشور دارد و اثر ماندگاری از آقای هاشمی است و علی رغم تمام مشغولیت هایی که در آن زمان داشتند، بحث دانشگاه را نیز پیگیری می کردند.

محسن هاشمی در پایان عنوان کرد: در فعالیت های مربوط به اقتصاد کشور آقای هاشمی معتقد بود می توان با ساختن ایرانی آباد، آزاد و معتدل، فرهنگ شیعی و انقلابی مان را میان مسلمانان جا بیندازیم و با اتحاد مسلمانان بتوانیم مشکل فلسطین را حل کرد.

وی افزود: باید این راه مورد نظر همه فرهیختگان، دانشگاهیان و دوستان ایشان قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: