• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2485-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری:

هاشمی رفسنجانی از جان و مال خود در راه انقلاب گذشت

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه با شکل گیری انقلاب، هاشمی رفسنجانی در آذر سال 1357 از زندان آزاد می شود، تصریح کرد: شخصیت روحانی که بیشترین زندانها، تبعیدها و شکنجه ها را تحمل کرد هاشمی رفسنجانی بود و ایشان از جان و مال خود در راه انقلاب گذشت و فداکاری کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام محمدحسین احمدی شاهرودی عصر امروز 15 دی ماه در یادمان یاران امام و رهبری، نخستین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی و ششمین سالگرد آیت الله هاشمیان امام جمعه فقید رفسنجان در مسجد جامع رفسنجان اظهار کرد: این دو شخصیت بزرگ یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت محمد الله هاشمیان از مبارزین اولیه و سابقون در مبارزه در انقلاب بودند. دو شخصیتی که همواره همراه با امام و در رکاب با امام مبارزه را شروع کردند و بر این عهد و پیمان خود وفادار و ثابت قدم ماندند.

وی افزود: این دو شخصیت، هیچگاه مسیر خود را در این راه تا هنگام ارتحال تغییر ندادند، خداوند متعال درباره مومنین شایسته و درستکار دو وعده داده است، تعهد اول ایجاد محبت در دل مردم است و آنها را دل مردم عزیز و باعزت گرداند.

وی تصریح کرد: وعده و تعهد دوم خداوند درباره مومنان این است که خداوند از مومنان دفاع کرده و از آنان پشتیبانی و حمایت می کند و در مقابل دشمنان و مخالفین آنها را رسوا می کند. کسانی که به مومنین خیانت کنند، توطئه آنها علیه مومنان خنثی می شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: یکی از مصادیق روشن این آیات و وعده های الهی آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله هاشمیان است، شخصیتهایی که امروز در این مجلس اولین سالگرد عروج آن را گرامی می داریم.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی در ادامه با مرور اجمالی بر زندگی شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 1313 در روستای بهرمان متولد شد و در 14 سالگی در سال 1327 برای تحصیل علوم دینی به قم می رود، در همان اوائل در سن 17 سالگی کتاب ارزشمندی را به نام کتاب سرگذشت فلسطین را به نگارش درمی آورد و بعد در سن 23 سالگی همراه با دوستانش در سال 1345 نشریه مکتب تشیع را پایه گذاری می کند که نشریه وزینی بوده است.

وی ادامه داد: در سال 1345 کتاب " زندگي اميرکبير یا قهرمان مبارزه با استکبار را منتشر مي کند و با همکاري شهيد باهنر هم کتاب " جهاني در عصر بعثت " را مي نويسد که در حوزه هاي علميه يکي از دروس است.

نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: هاشمی رفسنجانی در سال 1327 خدمت بزرگانی چون بروجردی، طباطبایی و حضرت امام راحل تلمذ می کند و 10 سال بعد در سال 1337 ایشان برای نخستین بار به خاطر مبارزات انقلابی دستگیر می شود.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به خاطر تحرکات انقلابی با وجود اینکه صاحب فرزند و همسر بوده به سربازخانه فرستاده می شود که ایشان این فرصت را مغتنم شمرده و انواع فنون نظامی را فرا می گیرد، ایشان همراه با مبارزین و امام مبارزه را شروع می کند و در آخرین ایام پیروزی انقلاب به زندان می رود، در سال 1356 به دو سال زندان محکوم می شود.

وی با اشاره به اینکه با شکل گیری انقلاب، هاشمی رفسنجانی در آذر سال 1357 از زندان آزاد می شود، تصریح کرد: شخصیت روحانی که بیشترین زندانها، تبعیدها و شکنجه ها را تحمل کرد هاشمی رفسنجانی بود و ایشان از جان و مال خود در راه انقلاب گذشت و فداکاری کرد.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی افزود: امام پس از آزادي وي او را به عنوان عضو شوراي انقلاب برمي گزيند در واقع هسته اوليه اين شورا با آيت الله مطهري، آيت الله بهشتي، شهيد باهنر و آيت الله هاشمي رفسنجاني و آيت الله موسوي اردبيلي تشکيل مي شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بعد از انقلاب نیز هاشمی رفسنجانی خطیرترین مسئولیتها را برعهده گرفت و در دوران دفاع مقدس به عنوان جانشین فرمانده کل قوا فرماندهی جنگ را بر عهده داشت، در کنار ریاست قوه مققننه در آن مقطع حساس نقش مهمی ایفا کرد.

حجت الاسلام احمدی شاهرودی تصریح کرد: بزرگترين مسئوليت بعد انقلاب رييس جمهوري وي بعنوان سردار سازندگي می باشد که دولت را با 51 درصد تصويب بودجه تحويل گرفت و اساسي ترين کار ها را از جمله راه اندازي سدها، نيروگاه هسته اي بوشهر، مترو، راه اهن و تاسيس دانشگاه آزاد و ... را انجام داد.

وی با تأکید بر اینکه شخصیت هاشمی رفسنجانی زنده است، ادامه داد: هاشمی رفسنجانی با عزت زندگی گرد و با عزت از دنیا رفت، شخصیت او به تاریخ سپرده نمی شود بدخواهان بدانند هاشمی زنده است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در فتنه 88 سخنراني ايشان در نماز جمعه آرامش بخش بود و شخصيت وی مورد اعتماد مردم بود، اضافه کرد: فتنه اخير اغتشاشگران با درايت مسئولين و رهبري برچيده شد و جاي آيت الله هاشمي رفسنجاني خالي است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: