• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4884-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن شرکت های صنعت پخش کرمان خواستار شد؛

احداث شهرک صنعت پخش کرمان

دبیر انجمن شرکت های صنعت پخش کرمان به احداث شهرک صنعت پخش کرمان به عنوان خواسته دیگر فعالان این حوزه اشاره و اظهار کرد: برای احداث این شهرک، زمینی در شهرک صنعتی شماره دو کرمان اختصاص یافته و نقشه آن آماده شده اما فعالان این حوزه نمی توانند این قطعات زمین را به قیمت آزاد خریداری کنند بلکه خواستار واگذاری این زمین ها به صورت رایگان یا به قیمت صنعتی هستند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،"محمدرفیع رفیع زاده" در نشستی پیرامون مشکلات در حوزه‌های مالیاتی، احداث شهرک صنعت پخش، تعامل با اتاق اصناف و اتحادیه امور فروش بنکداران و بارنامه های بین شهری برای کامیون های صنعت پخش استان، درخواست شناسایی برخی فعالان این حوزه که فرار مالیاتی دارند را مطرح کرد و گفت: خواهان بخشودگی جرائم مربوط به ماده 169 قانون مالیات های مستقیم برای فعالان این صنعت هستیم زیرا عده‌ای از افراد به دلیل عدم آگاهی به قوانین و مقررات دچار مشکلات مالیاتی شده‌اند که باید به آنها کمک شود.

وی در ادامه به احداث شهرک صنعت پخش کرمان به عنوان خواسته دیگر فعالان این حوزه اشاره و اظهار کرد: برای احداث این شهرک، زمینی در شهرک صنعتی شماره دو کرمان اختصاص یافته و نقشه آن آماده شده اما فعالان این حوزه نمی توانند این قطعات زمین را به قیمت آزاد خریداری کنند بلکه خواستار واگذاری این زمین ها به صورت رایگان یا به قیمت صنعتی هستند.

رفیع زاده، تصریح کرد: امیدواریم شرکت شهرک های صنعتی استان بررسی های لازم در زمینه واگذاری زمین به قیمت مناسب را برای راه‌اندازی هر چه سریعتر این شهرک انجام دهد.

وی مزایای احداث این شهرک را کاهش ترافیک، آلودگی هوا و خطر تصادفات ناشی از تردد کامیون های صنعت پخش در سطح شهر، دسترسی و نظارت آسانتر بر این شرکت ها، کنترل شرکت های پخش غیرقانونی و ساماندهی و متمرکز شدن انبارهای این شرکت ها عنوان کرد.

دبیر انجمن شرکت های صنعت پخش کرمان، در ادامه به مشکل بارنامه های بین شهری استان برای کامیون های صنعت پخش اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات یک کامیون بار که از مرکز استان به شهرستان ها ارسال می شود باید در چندین مکان متفاوت توزیع شود و همین مسئله امکان صدور بارنامه به نام یک فرد یا شرکت را فراهم نمی کند که در این رابطه خواستار مساعدت پلیس راهور با ناوگان حمل و نقل بین شهری در صنعت پخش استان هستیم.

رفیع زاده، همچنین ایجاد و تصویب قوانین مربوط به صنعت پخش توسط قانونگذار، ایجاد کمیته‌ای برای ساماندهی پخش های غیرقانونی، جلوگیری از ورود شرکت های پخش غیرمجاز سایر استان ها در نقاط مختلف استان و حمایت قوه قضاییه از شرکت های پخش در زمینه احقاق حقوق آنها در ارتباط با چک های برگشتی را از جمله دیگر پیشنهادات این انجمن بیان کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: