• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1487-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد:

راه‌اندازی 140 اقامتگاه بوم گردی روستایی در استان کرمان

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در سال های گذشته بوم گردی در کشور مغفول مانده بود اظهار کرد: کلید این کار برای اولین بار در کشور در سال 94 در استان کرمان زده شد که هم اکنون نزدیک به 140 اقامتگاه بوم گردی روستایی در همه نقاط استان کرمان راه اندازی شده که به اندازه ظرفیت هتلی استان، ظرفیت اسکان گردشگر را در اقامتگاه های بوم گردی ایجاد کرده ایم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"محمود وفایی" عصر امروز 15 دیماه در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به گزارشی از وضعیت استان کرمان در این حوزه اظهار کرد: سازمان میراث در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه در مقاطع گذشته و در دولت های قبل به ویژه در اوایل دولت روحانی، سازمان میراث فرهنگی حال و روز خوشی نداشت اظهار کرد: این موضوع در استان کرمان نیز حادتر بود و میراث از جمله سازمان های حاشیه دار استان بود اما از زمانی که این مسئولیت را قبول کردم عهد کردیم این سازمان را به خط اصلی خود بر گردانیم که خوشبختانه امروز شاهد پرهیز از ورود به مسایل سیاسی در این سازمان می باشیم و با هرگرایشی در این مجموعه استفاده کردیم.

وفایی با تاکید بر اینکه خوشبختانه تعامل خوبی نیز در این سازمان ایجاد شده است اظهار کرد: با رویکرد بسیار خوب استاندار کرمان در حوزه میراث، سازمان میراث فرهنگی جایگاه این سازمان ارتقا پیدا کرده و امروز به عنوان اصلی ترین سازمان استان در حوزه فرهنگی و اقتصادی ایفای نقش کرده و در سطح استان و کشور این سازمان رتبه برتر را کسب کرده است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در همه شاخص ها رو به رشد هستیم اظهار کرد: بیشترین واگذاری ابنیه تاریخی به بخش خصوصی در کشور متعلق به استان کرمان است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته بوم گردی در کشور مغفول مانده بود اظهار کرد: کلید این کار برای اولین بار در کشور در سال 94 در استان کرمان زده شد که هم اکنون نزدیک به 140 اقامتگاه بوم گردی روستایی در همه نقاط استان کرمان راه اندازی شده که به اندازه ظرفیت هتلی استان، ظرفیت اسکان گردشگر را در اقامتگاه های بوم گردی ایجاد کرده ایم.

وفایی با بیان اینکه سرعت اشتغال در صنعت گردشگری 3 برابر سایر صنایع است اظهار کرد: در صنایع دیگر باید بین 500 تا 800 میلیون برای ایجاد اشتغال، هزینه کرد صورت گیرد که در حوزه گردگشری با 30 تا 40 میلیون می توانیم اشتغال ایجاد کنیم


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: