• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-12314-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون آموزش مجلس:

مدیریت فرسوده پوست خربزه زیر پای مردم می‌گذارد/رسانه ملی نباید مردم فریبی کند

رییس کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید رسانه‌ها فضا را برای مسئولین چنان سخت بگیرند تا نتوانند از زیر بار جوابگویی به رسانه ها فرار کند و اگر بخواهد چنین کاری را انجام دهد، استعفا دهند اظهار کرد: رسانه ها باید جلوی عوام فریبی را بگیرند به گونه ای حرکت کنند که کشتی انقلاب و ایران عزیز، روی یک ریل پیشرفت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدمهدی زاهدی" عصر امروز 13 دی‌ماه در دیدار با مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: مباحث بین الملل در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و توسعه علم و فناوری مخصوصا در حوزه آی تی(IT) و آی سی تی(ICT)می طلبد که ما زیست بوم جدید رسانه ای تعریف کنیم.

وی از غفلت دولت برای ایجاد یک زیست بوم رسانه‌ای گلایه کرد و ادامه داد: دیگر زمان ارتباطات لحظه‌ای شده است، به‌گونه‌ای که در هر گوشه ای از دنیا می توانند به صورت زنده با سایر نقاط ارتباط برقرار کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید فضای جدید رسانه ای ایجاد شود و این فضای جدید برندسازی و لگوی جدیدی می‌خواهد، لذا باید مهره‌ها، شاخص‌ها، ایده‌ها، نوآوری‌ها، خبرها و ... در یک پازل چیده شده باشد تا بتواند با اطلاع رسانی که می‌کند جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با تکذیب افزایش حقوق نمایندگان عنوان کرد: این خبر یک فکر را در میان جامعه القا کرد و باعث جبهه گیری مردم علیه نظام و مردم شد.

وی به لزوم مدیریت فضای مجازی تاکید کرد و افزود: وقتی مسئولین می دانند که دشمن از طریق فضای مجازی سواستفاده می‌کنند، نباید ژست روشن‌فکری گرفته و واکنشی نشان ندهند.
 
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید برآنکه رسانه ملی نباید مردم فریبی کند، اظهار کرد: رسانه نباید اطلاع غیر صحیح را به مردم دهد.

وی تاکید کرد: در باب مفاسد اقتصادی مسابقه ای بین سه قوا آغاز شد و بزرگ نمایی‌هایی در این زمینه انجام شد و هر سه قوا یکدیگر را متهم کردند، حال با این رفتار دیگر چه کسی می تواند به نظام و رسانه اعتماد کند؟

زاهدی با اشاره به اینکه دشمن از جبهه رسانه‌ای خودمان برعلیه خودمان استفاده کرد، تصریح کرد: پس از گذشت 40 سال یکی از مسئولیت‌هایی که رسانه انقلاب دارد مخصوصا اکنون که باید به پختگی دست یافته باشد، باید نقادی و تحلیل اتفاقات در جامعه را شفاف و بدون ملاحظه انجام دهد.

وی با اشاره به صحبت‌های خود با رییس جمهور مبنی براینکه دکتر روحانی من به شما رای ندادم، عنوان کرد: ما به رای مردم احترام می‌گذاریم و برای دمکراسی ارزش قایل هستیم، لذا راضی نیستیم دولتمان ضعیف شود، باید دولت را حمایت و هدایت کرد.

وی از لزوم مطالبه گری رسانه سخن به میان آورد و بیان کرد: برخی از افراد وعده هایی می دهند اما به آن جامع عمل نمی‌پوشند که باید رسانه‌ها در این زمینه مطالبه‌گری کنند.
 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ژنرال‌های بازنشسته، بدون ابتکار و بدون ارتباط با مردم باید کنار گذاشته شوند اظهار کرد: باید نسل جدید به میدان مدیریتی ورود پیدا کند، زیرا مدیریت فرسوده پوست خربزه زیر پای مردم می‌گذارد.

وی ادامه داد: رسانه انقلابی باید مثل آینه بغل راننده در ماشین باشد، بنابراین رسانه انقلابی باید پیشتاز در درک واقعیت‌های جامعه داشته باشد.

زاهدی با تاکید بر اینکه باید رسانه‌ها فضا را برای مسئولین چنان سخت بگیرند تا نتوانند از زیر بار جوابگویی فرار کند و اگر بخواهد چنین کاری را انجام دهد، باید استعفا دهند اظهار کرد: رسانه ها باید جلوی عوام فریبی را بگیرند و به گونه ای حرکت کنند که کشتی انقلاب و ایران عزیز، روی یک ریل پیشرفت قرار گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: