• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان:

43 درصد از جمعیت استان کرمان تحت پوشش تامین اجتماعی است

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: 43 درصد از جمعیت استان کرمان تحت پوشش تامین اجتماعی است و در شمال استان و سیرجان نسبت به جنوب رشدی بیش از کشور داشته ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی حسینی" ظهر امروز 14 دی ماه در نشست با مجمع نمایندگان استان کرمان اظهار کرد: بیش از 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی هستند.

وی افزود: در استان کرمان در حال حاضر نزدیک به 300 هزار نفر بیمه شده اصلیِ بیمه اجباری داریم که در 43 هزار کارگاه مشغول به فعالیت هستند.

حسینی با اشاره به اینکه 145 هزار بیمه شده خاص از انواع توافقی، مشاغل آزاد، کارگران ساختمانی و ... در استان کرمان تصریح کرد: 102 هزار خانوار مستمری بگیر در استان داریم که ماهانه بیش از 130 میلیارد تومان مستمری به این خانواده ها پرداخت می شود.

وی بیان کرد: تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است و تعهداتش را از محل منابع حق بیمه ای که از شرکای اجتماعی و کارفرمایان دریافت می کند، می پردازد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در حال حاضر 26 شعبه اصلی، 15 اقماری و هشت کارگزاری در استان کرمان داریم و مجوز 5 کارگزاری را دریافت کرده ایم که امیدواریم تا پایان سال افتتاح شوند.

وی افزود: 43 درصد از جمعیت استان کرمان تحت پوشش تامین اجتماعی است و در شمال استان و سیرجان نسبت به جنوب رشدی بیش از کشور داشته ایم.

حسینی اظهار کرد: تامین اجتماعی یک سازمان تخصصی و حرفه ای است و باید نگاه به این سازمان بیمه ای باشد.

وی با اشاره به اینکه 9 درصد از حق بیمه های دریافتی متعلق به درمان بیمه شدگان است و باید هر بیمه شده از بودجه عمومی دولت نیز در بحث درمان استفاده کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در تبصره 14 بودجه 97 اگر بیمه اقشار خاص که دیده شده، اضافه شود مشکل بیمه شدگان قالی بافی نیز حل می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: