• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1287-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق کرمان خبر داد:

تشکیل خوشه گردشگری استان برای اولین بار در کشور

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان با بیان اینکه تشکیل خوشه گردشگری استان برای اولین بار در کشور تایید شده است، ابراز امیدواری کرد که این خوشه بتواند در سال آینده راه اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "مهدی سیاوشی" در جمع اعضای کمیسیون گردشگری با اشاره به برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران از سوم تا ششم بهمن ماه 96 در تهران افزود: در سال جاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اهتمام ویژه‌ای در حال تلاش برای برپایی هر چه بهتر این نمایشگاه است که فعالان این حوزه در کرمان نیز باید از این فرصت مهم برای معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاریی گردهمایی روسای انجمن های راهنمایان گردشگری  سراسر کشور در ماه گذشته به میزبانی کرمان اشاره کرد و گفت: این رویداد در راستای دعوت از افراد موثر در گردشگری کشور به کرمان برگزار شد که این افراد دو روز از جاذبه های گردشگری کرمان بازدید کردند.

سیاوشی، در ادامه به تجلیل کمیسیون گردشگری اتاق ایران از کمیسیون گردشگری اتاق کرمان به دلیل پیگیری برای راه اندازی کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی و توافق بیش از 100 نماینده مجلس با این طرح، اشاره کرد با تشریح روند تشکیل کانون آفرود کرمان با حضور نماینده کانون آفرود اتومبیلرانی کشور خاطرنشان کرد: انجمن آفرود کرمان پنجمین انجمن در کشور است که راه اندازی شده و قصد دارد در نخستین برنامه خود طی برگزاری یک مسابقه رالی، همه جاذبه های استان را در مسیرهای تعریف شده آن بگنجانند.

رئیس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان همچنین از عضویت «علی معین زاده» رئیس انجمن هتلداران استان در جامعه هتلداران کشور خبر داد و بیان کرد: امیدواریم حضور کرمانی ها در سطح ملی بتواند در رونق و توسعه گردشگری استان تاثیرگذار باشد.

سیاوشی، با بیان اینکه تشکیل خوشه گردشگری استان برای اولین بار در کشور تایید شده است، ابراز امیدواری کرد که این خوشه بتواند در سال آینده راه اندازی شود.

وی در بخش دیگری به تشکیل شرکت توسعه گردشگری کرمان با کمک شرکت معتبر گردشگری THR اسپانیا اشاره کرد و گفت: سرمایه اولیه این شرکت 6 میلیارد تومان است که در این شرکت با کمک مشاور مذکور قرار است سند گردشگری استان و راهبرد بازاریابی آن تدوین شود، سپس پروژه هایی تعریف و در مرحله بعد سمینار بازاریابی و سرمایه گذاری گردشگری با هدف تامین مالی پروژه ها برگزار خواهد شد.

نائب رئیس اتاق کرمان اظهار کرد: این شرکت اسپانیایی همچنین قرار است برند کرمان را تعریف کند و برای اجرای پروژه، به آموزش چند نیروی کار در این زمینه بپردازد.

سیاوشی با بیان اینکه تاکنون بیش از 80 درصد از سهام شرکت توسعه گردشگری خریداری شده که 20 درصد آن را اتاق کرمان خریداری کرده است، افزود: شرکت اسپانیایی مجری این طرح در سطح بین المللی بسیار معتبر است و کرمان اولین استانی است که در حوزه گردشگری از یک شرکت خارجی کمک می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: