• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا:

فتنه اقتصادی با مطالبات به حق مردم در حوزه اقتصادی متفاوت است/مسوولان باید به شکل ویژه به مطالبات مردم پاسخ دهند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: فتنه اقتصادی با مطالبات به حق مردم در حوزه اقتصادی متفاوت است. ادبیات مردم مطالبه اقتصادی است و فتنه اقتصادی از نظر ما محکوم است.

دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره تجمعات اخیر در کشور اظهار کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور باید دو الی سه موضوع را از هم تفکیک کنیم و اولین موضوع این است که شرایط اقتصادی کشور ما نیازمند یک تحولات اساسی در حوزه اجرا است و به شکلی نیازمند بازنگری در حوزه مباحث اقتصادی هستیم.

وی با اشاره به اینکه این بازنگری با توجه به شرایط کشور نیاز است، افزود: وضعیت ما از نظر امکانات بالقوه در حوزه اقتصادی مناسب است اما از نظر امکانات بالفعل که مردم بتوانند از آنها استفاده کنند، غیرقابل قبول است و نمی توانیم این شرایط را به ویژه در بحث اشتغال، خط فقر و ... بپذیریم.

پورابراهیمی تصریح کرد: نکته دیگر این است که اگرچه مشکلات اقتصادی داریم و قابل کتمان نیستند، اما فرصت های بسیار خوبی هم در حوزه اقتصادی وجود دارد و اگر از آن استفاده کنیم می توانیم بر مشکلات فائق بیاییم و به هیچ وجه بن بست در شرایط اقتصادی در کشور نه به لحاظ علمی و نه عملیاتی وجود ندارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید تلاشمان را برای تغییر وضعیت موجود قتصادی برای مردمی که نشان داده اند پای انقلاب و ارزش هایشان ایستاده اند، انجام بدهیم زیرا این مردم هستند که قریب به 40 سال پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند و مستحق شرایط بهتری در اقتصاد و به ویژه اشتغال هستند و می دانیم که اصلی ترین معضل امروز کشور اشتغال جوانان است که مطالبه کاملا به حقی است.

وی با تاکید بر اینکه از سوی دیگر در شرایط کنونی باید هوشیاری خود را حفظ کنیم، افزود: کسانی که دشمنی آنها با نظام اسلامی اثبات شده، اکنون دایه دلسوزتر از مادر شده اند و ادعای حمایت از این فضاها را می کنند که این نیازمند مراقبت است و مردم هوشیار هستند و اگر مطابله اقتصادی دارند و اشکالی را وارد می دانند، باید به گونه ای بیان کنند که مورد خواست دشمن نباشد و بدانند این چیزی که دشمن ادعای حمایت می کنند دروغ است.

پورابراهیمی اظهار کرد: اینها خودشان مسبب تحریم ها و این وضعیت هستند، حال چطور باور کنیم کسانی که بدترین شرایط را علیه کشور ما رقم زده اند امروز بگویند حمایت می کنیم و دلسوز هستیم.

وی با اشاره به اینکه نگاه مردم در زمینه مشکلات اقتصادی با بحث های دشمن متفاوت است، تصریح کرد: مسوولان چه دولت و چه مجلس باید به شکل ویژه به مطالبات مردم پاسخ بدهند و وظیفه دولت سنگین تر است زیرا حوزه اجرا را به عهده دارد و با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی اولویت اصلی است، باید دولت از پرداختن به حاشیه و نزاع های بدون نتیجه پرهیز کند و شاید مهم ترین موضوع این بشد که تمام تمرکز را در حوزه اقتصادی بگذاریم.

پورابراهیمی ادامه داد: به دلیل ظرفیت های خوبی که در کشور داریم، به خوبی می توانیم در کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت بر مشکلات فائق بیاییم و معتقدیم در صورت اجرای اقتصاد مقاومتی، دهه آینده، دهه اقتدار اقتصادی جمهوری اسلامی خواهد بود. کما اینکه زمانی که قبلا می خواستیم حرکت هایی انجام بدهیم، عده ای در خارج و داخل می گفتند نمی شود اما به رتبه های خوبی رسیده ایم و در حوزه علمی، نظامی و دفاعی وضعیت بسیار خوبی داریم و هر جا فعل خواستن را صرف کرده ایم به آن رسیده ایم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنده به عنوان یک کارشناس اقتصادی می گویم که در حوزه اقتصادی نیز از این گردنه های سخت اقتصادی عبور می کنیم و شرایط آینده اقتصادی مطلوب است اما شرطش این است که در راستای اقتصاد مقاومتی هم مردم و هم ارکان نظام، دولت و مجلس در این راستا مانند دوران دفاع مقدس با بسیج منابع و امکانات تلاش کنیم و آثار آن را در کوتاه مدت و بلند مدت خواهیم دید.

وی در ادامه گفت: مردم باید برای بیان مطالبات اقتصادی خود روشی انتخاب کنند که این روش ها با آنچه که دشمن می خواهد از آن استفاده کند و فتنه اقتصادی به راه بیندازد، متفاوت باشد و اجازه ندهند دشمنان برای اجرای نیات شوم و خصومت های ذاتی خود با انقلاب از ادبیات مطالبات به حق مردم در حوزه اقتصادی استفاده کنند.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه مردم باید مراقبت کنند و مطالبات قانونی خود را بیان کنند و نشست بگذارند و در تجمع قانونی ارائه بدهند اظهار کرد: مسوولان نیز باید با جدیت پیگیر مطالبات مردم در چهارچوب قانونی باشد و حرکت غیر از این سبب خواهد شد که مردم و مسئولین ناخواسته در جریان دشمن قرار می گیرند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم دولت برنامه ریزی کند تا در کوتاه مدت شاهد آثار بهبود معیشت اقتصادی مردم و در بلندمدت شاهد تحول ساختاری در اقتصاد کشور باشیم.

وی افزود: فتنه اقتصادی با مطالبات به حق مردم در حوزه اقتصادی متفاوت است. ادبیات مردم مطالبه اقتصادی است و فتنه اقتصادی از نظر ما محکوم است و باید کمک کنیم فضاها برای بیان مطالبات به حق مردم باز بشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: