• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

چترود هم معین‌دار خواهد شد

سرپرست فرمانداری کرمان از رایرنی‌ها برای پذیرفتن مجتمع فولاد بوتیای کرمان به منظور تعیین معین اقتصادی  بخش چترود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علی بابایی" در جلسه با مدیرعامل فولاد بوتیای کرمان با تشکر از سرمایه گذاری صورت گرفته توسط فولاد بوتیا و دیگر سرمایه گذاران در شهرستان کرمان گفت: امیدواریم با رفع مشکلات به این سمت برویم که از سرمایه گذاری صورت گرفته در مجتمع فولاد بویتا استفاده کافی بشود و به اهدافی که برای آن تعریف شده برسیم و بازخورد مثبت آن را شاهد باشیم.

وی با اشاره به تعیین معین های اقتصادی برای تعدادی از بخشهای شهرستان کرمان ابراز کرد: نگاه ما به معین های اقتصادی تنها بحث کمک های مالی نیست چرا که با کمک های مقطعی پیشرفتی حاصل نشده و تحولی نخواهیم داشت بلکه خواسته این است که علاوه بر کمک های مالی ، مشاوره های علمی و تخصصی و انجام کارهای زیربنایی در بخشها صورت پذیرد معین اقتصادی باید به عنوان یک اتاق فکر هم از امکانات موجود استفاده کند هم ضمن سرمایه گذاری در آن بخش سرمایه گذاران دیگری را هم جذب نماید.

بابایی گفت: بعد از اینکه استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی مطرح شد و به دلیل اینکه دیدگاه استاندار محترم دیدگاهی اقتصادی بود کل استان به 8 منطقه اقتصادی تقسیم بندی شد و هر منطقه به یک مجموعه اقتصادی محول گردید که هواپیمایی ماهان به عنوان معین اقتصادی بخش شهداد مشخص شد که در چند بُعد در شهداد کارکردند و خوشبختانه هم اکنون شاهد هستیم شهداد با توجه به پتانسیل هایی که دارد در حال رشد است.

وی افزود: در روستای ملک آباد شهداد زمینی توسط معین اقتصادی بخش خریداری شده و در حال ایجاد یک مجموعه گردشگری هستند، 20 چادر مجهز به امکانات در باغی آماه شده، لیدرهای چند گروه گردشگری اروپایی را به شهداد برده اند و با تورهای کویرنوردی و بازدید از کلوتها رایزنی انجام داده اند پیش بینیِ معین اقتصادی شهداد این است که در نوروز امسال 2000 نفر توریست پذیرش داشته باشند و این شروعی خوب محسوب می شود چراکه توریست ها با ورود به شهداد از سایر بخشها و شهرها هم بازدید خواهند کرد. اولین پرواز هم در ملک آباد به زمین نشست احتمالا در 5 سال آینده کل پروژه به شرایط مطلوبی خواهد رسید و به سرعت به مرحله ی سوددهی و بازگشت سرمایه می رسد.

سرپرست فرمانداری کرمان خاطرنشان کرد: در بحث دامپروری پرورش 1000 نفر شتر و کاشت 1000 هکتار خارشتر را در دستور کار دارند ضمن آنکه اولین کشت خارشتر هم با آبیاری قطره ای آبیاری انجام شده است.

بابایی اظهار کرد: معین اقتصادیِ گلباف در روستاهایی مثل جوشان در حال برندسازی روی محصولات تولیدی آنجاست رب انار، ترخون و گیاهان دارویی از جمله این موارد هستند که روی آنها کار می شود.

وی با اشاره به اقدامات صنایع مس شهید باهنر کرمان به عنوان معین اقتصادی در بخش راین گفت: این مجموعه 17 اقدام اساسی و زیربنایی را در راین آغاز کرده است. فرصتهای اقتصادی و توسعه ای را در این شهر پیدا کرده و سرمایه گذاران خوبی را پای کارآورده اند همچنین شرکت پیشگامان مس سرچشمه آمادگی دارد در بحث گردشگری آبشار راین سرمایه گذاری کند ضمن آنکه این مجموعه سعی کرده اقتصاد محلی را قوی کند در بحث قاووت و کلمپه هم در حال برندسازی می باشد و از سوی دیگر صنایع دستی مردم را خریداری و نمونه تولیدات راین را به کشورهای اروپایی صادر کرده اند.

سرپرست فرمانداری کرمان با بیان اینکه در شرایط فعلی که کشور به لحاظ اقتصادی مشکلاتی دارد بهترین راه ، استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی است، افزود: از کل برنامه ای که دولت برای برنامه ششم توسعه تنظیم کرده 87 درصد برنامه وابسته به بخش خصوصی و تنها 13 درصد آن وابسته به بخش دولتی است.

وی خاطرنشان کرد: نگاه مدیران دولتی به اقتصاد با نگاه بخش خصوصی متفاوت است به طوری که ادارات دولتی در قید و بند تشکیلات اداری هستند اما بخش خصوصی فرصتها را بهتر می بیند و می تواند خلاء ناشی از کاستی های خدمات دولتی را پر کند.

سرپرست فرمانداری کرمان هدف از تعیین معین اقتصادی برای بخش چترود را استفاده از ظرفیت و پتانسیل های این بخش عنوان کرد و افزود: با تحقیق روی فرصتها و افراد می توان در جهت شکوفایی بخش بهترین استفاده را از آنها داشت که به عنوان مثال از وجود کاروانسرای 200 ساله در این شهر می توان در زمینه گردشگری بهره گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: