• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-787-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

سرانه کتابخوانی در استان پایین است/عرضه 48 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب استان

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این مطلب که سرانه کتابخوانی در استان پایین است عنوان کرد: برپایی نمایشگاه‌های استانی فرصتی‌ مناسب برای معرفی کتب جدید و همچنین کمک به فرایند توزیع پخش کتاب است ضمن آنکه برگزاری نمایشگاه کتاب نقش مهمی در تشویق و ترغیب شهروندان و رونق کتاب به عنوان یک محصول فرهنگی خواهد داشت و زمینه ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و دسترسی آسان شهروندان را فراهم می سازد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" در جلسه هماهنگی جهت برگزاری نمایشگاه کتاب کرمان گفت: شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان با شعار «آینده روشن با خانواده کتابخوان» از 13 دی ماه لغایت 19 دی ماه بمدت یک هفته از ساعت 8 صبح تا 10 شب در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جنوب شرق واقع در جاده باغین برگزار می گردد.

وی از آمادگی 500  ناشر جهت حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: 20 ناشر از استان کرمان در این نمایشگاه حضور دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه این نمایشگاه در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع راه‌اندازی می‌شود خاطرنشان کرد: 48 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه بزرگ کتاب استان کرمان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های جنبی برای نمایشگاه پیش‌بینی شده است گفت: تاکنون 23 شهرستان برای حضور در این برنامه ها اعلام آمادگی کردند ضمن آنکه برگزاری نشست‌های تخصصی و نقد کتاب و برگزاری مسابقات کتابخوانی بخشی از برنامه‌های جنبی این نمایشگاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه غرفه‌های تخصصی با موضوع اقتصاد مقاومتی در نمایشگاه راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: روز ملی خواجوی کرمانی به‌عنوان یک شاعر و عارف بزرگ کرمانی در نمایشگاه برگزار می‌شود.

علیزاده با بیان این مطلب که سرانه کتابخوانی در استان پایین است عنوان کرد: برپایی نمایشگاه‌های استانی فرصتی‌ مناسب برای معرفی کتب جدید و همچنین کمک به فرایند توزیع پخش کتاب است ضمن آنکه برگزاری نمایشگاه کتاب نقش مهمی در تشویق و ترغیب شهروندان و رونق کتاب به عنوان یک محصول فرهنگی خواهد داشت و زمینه ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و دسترسی آسان شهروندان را فراهم می سازد.

علیزاده اظهار کرد: انجام طرح نظرسنجی از سوی جهاد دانشگاهی استان با همکاری اداره ارشاد اسلامی قابل اهمیت است و ارزیابی عملکرد نمایشگاه کتاب بستگی به این طرح دارد.

وی یادآورد شد: در نمایشگاه  کتاب امسال همچون گذشته تسهیلات برای خرید یارانه ای با درصد تخفیف به شهروندان وجود دارد و به منظور صرفه جویی در وقت و دریافت خدمات بهتر کارت های تخفیف قبل از شروع نمایشگاه از طریق سامانه بن کتاب از تاریخ 3 تا 9 دی ماه عرضه می شود و در مجموع 600 میلیون تومان بن در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین از برپایی 330 غرفه جهت عرضه کتاب خبر داد و افزود: از جمله برنامه های این هفته  برپایی تورهای فرهنگی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: