• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9714-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان تاکید کرد:

ضرورت راه‌اندازی اورژانس هوایی در جیرفت و سیرجان

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان از کاهش تصادفات در محورهایی که دوربین کنترل سرعت وجود دارد خبر داد و ادامه داد: راه‌اندازی اورژانس هوایی در جیرفت و سیرجان ضرورت دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " محمدمهدی بلوردی" عصر امروز هفتم دی‌ماه در کمیسیون ایمنی راه‌های استان از آمار افزایشی تصادفات خبر داد و بیان کرد: کمیسیون ایمنی کشور برای استان هایی که تصادفات بالایی دارند جلسات خاصی برگزار می کند.

وی از اعزام یک تیم از کمیسیون ایمنی برای بازدید میدانی به استان کرمان خبر داد و بیان کرد: استان کرمان براساس سالنامه سال گذشته در طول راه‌های و راه‌های شریانی رتبه سوم دارد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان درصد تغییرات تصادفات در مسیرهای برون شهری و روستایی 7ماهه نخست سال 96و مقايسه آن با سال گذشته 33.9 درصد اعلام کرد و افزود: ميزان تلفات در مسيرهاي برون شهري و روستائي استان كرمان در 7 ماهه اول سال جاری 557 نفر و در مدت مشابه سال 95 تعداد تلفات در این مسیرها 416 نفر بوده است.

وی از افزایش 12 درصدی ترددها در سطح استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به سهم 55 % خودروهای درگیر در تصادفات استان مربوط به کارخانه های سایپا و ایران خودرو ( پراید و پژو ) ، لازم است تمهیدات لازم جهت افزایش  ایمنی و  تکمیل تجهیزات ایمنی خودروهای مذکور برای کلیه سرنشینان ، در نظر گرفته شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه کرمان - بم بیشترین تصادفات در هشت ماهه اول سال داشته است، تصریح کرد: محور بافت – کرمان، کرمان – رفسنجان رتبه‌های بعدی در بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند، قابل توجه است که عمده این محورهایی که بیشترین تصادفات در آنها رخ داده است بزرگراه بوده‌اند.

وی از کاهش تصادفات در محورهایی که دوربین کنترل سرعت وجود دارد خبر داد و ادامه داد: راه‌اندازی اورژانس هوایی در جیرفت و سیرجان ضرورت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: