• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9614-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

فرمانده راهور شمال استان کرمان:

افغانی‌کش‌ها معضل راه‌های استان کرمان هستند

فرمانده راهور شمال استان کرمان از استفاده کردن از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در راستای فرهنگسازی چگونگی رانندگی کردن، سخن به میان آورد و تصریح کرد: خودروهای حامل های افاغنه یک معضل شده است و دیگر کنترل آنها در توان شورای ترافیک نیست لذا باید شورای تامین برای این موضوع تدبیری بیندیشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " یوسف نجفی" عصر امروز هفتم دی‌ماه در کمیسیون ایمنی راه‌های استان گفت: در 9 ماهه اول سال جاری تصادفات فوتی خودروهای حامل افاغنه 53 درصد افزایش داشته است و تعداد تلفات آنها 76 درصد افزایش یافته است.

وی از افزایش عملکردهای پلیس در جهت کاهش تصادفات سخن به میان آورد و بیان کرد: تخلف سرعت غیر مجاز ریشه اصلی تصادفات است، همچنین انحراف به چپ یکی از عامل‌های اصلی تصادفات رخ به رخ است لذا در این نوع تخلفات پلیس حساسیت بیشتری دارد.

فرمانده پلیس راهور شمال استان کرمان به اقدامات فرهنگی در راستای ترویج قانون‌مداری رانندگان اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی پلیس راه جنوب استان کرمان، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و ... در کاهش تلفات جاده‌ای استان در سال‌های گذشته نقش داشته‌اند.

وی با بیان این مطلب که رانندگان استان امسال نسبت به سال گذشته رانندگی خوبی نداشتند، اظهار کرد: با توجه به افزایش تصادفات استان، بنابراین تصادفات استان باید به دغدغه عمومی تبدیل شود و همه ارکان باید برای کاهش تصادفات به میدان بیایند.

نجفی از استفاده کردن از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در راستای فرهنگسازی چگونگی رانندگی کردن، سخن به میان آورد و تصریح کرد: خودروهای حامل های افاغنه یک معضل شده است و دیگر کنترل آنها در توان شورای ترافیک نیست لذا باید شورای تامین برای این موضوع تدبیری بیندیشد.

همچنین خداداد مقبلی گفت: در حوزه راهداری در حد توانمان اقدامات لازم را در راستای کاهش تصادفات انجام داده‌ایم که افزایش کیفیت، بهسازی و ایمن‌سازی راه‌ها را از جمله اقدامات راهداری استان اما سرعت بالای خودروها عامل افزایش تصادفات است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: