• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1886-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

انتقاد استاندار کرمان از تاخیر عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 700 تختخوابی جایگزین شفاء

استاندار کرمان با بیان اینکه تامین منابع مالی ساخت بیمارستان 700 تختخوابی جایگزین شفاء کرمان با تعامل وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء پیش بینی شده است اظهار کرد: تاخیر ایجاد شده در روند احداث بیمارستان شفاء را مربوط به هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌دانم زیرا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در اجرای این پروژه به خوبی ورود پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" پیش از ظهر امروز هفتم دی‌ماه در دیدار با اعضای هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: آمارها نشان می‌دهد که 900 تخت بیمارستان در حوزه علوم پزشکی کرمان در دولت یاردهم و دوازدهم در حال ساخت، بهره برداری یا در حال انعقاد قرارداد است..

وی ادامه داد: در اوایل حضورم در استانداری کرمان با مشکلات عدیده ای به دلیل عدم تفویض اختیارات برای احداث بیمارستان‌ها روبرو بودیم که وزیر بهداشت در جهت رفع این مشکل اختیارات لازم را به استان کرمان واگذار کرد.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که نیاز مبرم به تخت های بیمارستانی بیشتری در سطح استان کرمان اظهار کرد: باید بپذیریم که کرمان به عنوان هاپ بیمارستانی جنوب شرق کشور است و باید بیمارستان های استان کرمان مجهز به روزترین تجهیزات پزشکی و تخت بیمارستانی شوند.

وی با اشاره به صدور مجوز 750 تخت بیمارستانی به بیمارستان شفا شهر کرمان تصریح کرد: 50 هکتار زمین برای احداث بیمارستان جدید شفاء اختصاص داده شده که تامین منابع مالی آن نیز با تعاملی که با وزیر بهداشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء صورت گرفته، پیش بینی شده است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه منابع این طرح آماده شده اما همچنان اقدام عملیاتی صورت نگرفته خاطر نشان کرد: تاخیر ایجاد شده در روند احداث بیمارستان شفاء را مربوط به هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی کرمان می‌دانم زیرا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در اجرای این پروژه به خوبی ورود پیدا کرده است.

استاندار کرمان ادامه داد: یک هزار میلیارد تومان با یکی از بانکها برای اجرای پروژه ها در دست احداث و پروژه های جدید تامین مالی پروژه‌های عمران شهری مذاکره کرده‌ایم و این امر را به شورای پنجم و شهرداری گفته‌ام بنابراین با تحقق این مهم پروژه های شهری می تواند زودتر از وقت موعد به بهره‌برداری برسند.

وی از بدهکاری 700 هزار میلیارد تومانی دولت خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر دولت در حال پرداخت بدهی‌های دولت قبل است، ضمن آنکه پروژه های ناتمام را نیز در کشور وجود دارد که باید آنها را اجرا کند.

رزم حسینی از واگذاری 50 هکتار زمین برای احداث بیمارستان جدید شفا سخن به میان آورد و خاطر نشان کرد: برای تامین منابع مالی بیمارستان 700 تختخوابه شفا از تهاتر، منابع بانکی و فاینانس خارجی را به صورت ترکیبی انجام دهید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: