• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت:

ساخت 10 کیلومتر از راه‌آهن «سیرجان - کرمان» در سال جاری/مسئولین کشوری قول می‌دهند اما همواره امروز و فردا می‌کنند

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت گفت: در خصوص پروژه خطوط ریلی «سیرجان - کرمان» نیز گفت: سرمایه‌گذار این پروژه شرکت معدنی گل‌گهر و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است که تفاهمنامه این پروژه سال گذشته و در سفر رییس جمهور به کرمان منعقد شد اما با توجه به گذشت بیش از یک سال از این سفر، هنوز عملیات اجرایی این پروژه آغاز نشده است و مسئولین کشور همواره قول احداث آن را می‌دهند و فقط امروز و فردا می‌کنند.

"شهباز حسن‌پور" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، در خصوص در خصوص پروژه خطوط ریلی «سیرجان - کرمان» نیز گفت: سرمایه‌گذار این پروژه شرکت معدنی گل‌گهر و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است که تفاهمنامه این پروژه سال گذشته و در سفر رییس جمهور به کرمان منعقد شد اما با توجه به گذشت بیش از یک سال از این سفر، هنوز عملیات اجرایی این پروژه آغاز نشده است و مسئولین کشور همواره قول احداث آن را می‌دهند و فقط امروز و فردا می‌کنند.

حسن‌پور با تاکید برآنکه دولت باید به تعهدات خود پایبند باشد، اظهار کرد: خطوط ریلی یکی از حلقه‌های مفقودی اقتصاد ایران است، زیرا با احداث این خطوط استان کرمان به هرمزگان و بوشهر متصل شده که یکی از نقاط استراتژیک و حساس از لحاظ اقتصادی می‌باشد، همچنین کارخانجات فولادی زیادی در بردسیر و سیرجان وجود دارد که خوراک آنها از زرند تامین می‌شود لذا احداث خطوط ریلی یکی از الزامات توسعه در استان کرمان خواهد بود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: براساس مذاکراتی که با مدیر عامل گل‌گهر داشته‌ایم قول داده‌اند که 10 کیلومتر از این خطوط را در سال جاری احداث کنند

وی در ادامه درباره پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت بنزین گفت: دولت پیشنهاد افزایش قیمت حامل‌های انرژی داده است اما مجلس هنوز هیچ تصمیمی نگرفته است.

حسن پور ادامه داد: همزمان قطع یارانه‌ها و افزایش حامل‌های انرژی امکان‌پذیر نیست اما این موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به بحث و بررسی گذاشته می‌شود و سپس در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شدو مردم نیز باید توجه کنند تا قانونی شورای نگهبان تایید نکند ضمانت اجرایی ندارد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیشنهادات دولت در خصوص افزایش قیمت‌ها حتما با افراد صاحب‌نظر و خبره مورد ارزیابی و بررسی‌ها کارشناسی قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: