• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1686-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته:

لزوم تبدیل کرمان به قطب علمی مهندسی زلزله جنوب شرق کشور

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: پایلوت مهندسی زلزله، فعالیت های تخصصی در زمینه زلزله شناسی و حضور استادان و پژوهشگران توانمند و تخصصی در زمینه مهندسی زلزله و زلزله شناسی گوشه ای از ظرفیت هایی است که باتعامل و همکاری های متقابل با نهادها و دستگاه های مرتبط با زلزله می تواند کرمان را به قطب علمی مهندسی زلزله جنوب شرق کشور تبدیل کند

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدجواد آروین" ظهر امروز پنجم دیماه در کنفرانس ملی تاب آوری شریان های حیاتی و زیرساخت های عمرانی با اشاره به اینکه بخش های زیادی از استان کرمان از کانون‌هاي پرخطر از نظر احتمال وقوع زلزله در ايران است، خاطر نشان کرد: اين مسئله تهديدي جدي براي پايداري توسعه‌ استان نیز محسوب مي‌شود.

وی تصریح کرد: بهترین آمادگی و دفاع در برابر بحران ها، آموزش و ارتقای سطح آگاهی افراد جامعه از فعالیت های کاهش خطرپذیری و بازگرداندن جامعه به حالت عادی پس از بحران است.

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته افزود: آگاهی از حوزه عمل و تاثیر تاب آوری و تاثیر برنامه ریزی برای بحران پس از زلزله، تا حد زیادی جوامع را در این زمینه توانمند می سازد و رسیدن به درک مشترک و همگرایی در زمنیه تاب آوری نیز با آموزش گسترش سطح آگاهی ها امکان پذیر می گردد.

وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی، آموزش و آینده نگری از مقوله های مهم در برابر حوادث و بحران ها به شمار می روند و بشر را در مدیریت آنها یاری می رسانند، گفت: با توجه به پیچیدگی جوامع و تغییر در سبک زندگی، وقوع حوادث و بحران ها به خصوص زلزله می تواند منجر به پیامدهای مخرب اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گردد.

آروین با بیان اینکه تقویت و توسعه زیرساخت های علمی و پژوهشی و بهره مندی از توان و ظرفیت دانشگاه ها می تواند از آثار و پیامدهای مخرب در بحران ها کم کند تصریح کرد: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته از این جهت، به عنوان دانشگاهی مرجع در سطح منطقه جنوب شرق کشور نقش موثر و حیاتی ایفا می کند.

رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته گفت: پایلوت مهندسی زلزله، فعالیت های تخصصی در زمینه زلزله شناسی و حضور استادان و پژوهشگران توانمند و تخصصی در زمینه مهندسی زلزله و زلزله شناسی گوشه ای از ظرفیت هایی است که باتعامل و همکاری های متقابل با نهادها و دستگاه های مرتبط با زلزله می تواند کرمان را به قطب علمی مهندسی زلزله جنوب شرق کشور تبدیل کند.

آروین افزود: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته آمادگی خود را برای همکاری و همراهی در زمینه های آموزشی و پژوهشی در حوزه زلزله شناسی و مهندسی زلزله و سایر زمینه های مورد نیاز اعلام می دارد.

وی با تشکر از برگزارکنندگان کنفرانس تاب آوری در شریان های حیاتی و زیرساخت های عمرانی، تصریح کرد: مطمئنا برگزاری این کنفرانس، جامعه ما را در برابر حوادث و بحران ها، دارای ضریب اطمینان بیشتر، شاخص آسیب پذیری کمتر و ضریب بازگشت پذیری بیشتری می نماید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: