• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-487-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد سلامی استان کرمان خبر داد:

برگزاری شانزدهمین نمایشگاه کتاب کرمان از 13 الی 19 دی ماه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کران 13 تا 19 دی ماه جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" صبح امروز 5 دی ماه در نشست خبری با گرامیداشت یاد و خاطره جا باختگان زلزله بم در سال 82 اظهار کرد: نمایشگاه کتاب یکی از بزرگ ترین رویدادهای فرهنگی استان با محوریت کتاب و کتابخوانی که موضوع با اهمیتی برای جامعه ماست، تلقی می شود.

وی افزود: برگزاری نشست های مختلف، برنامه های فرهنگی و ... علاوه بر فروش کتاب در نمایشگاه اجرا خوهد شد و فضایی برای حضور مردم و بهره گیری از کتاب و فعالیت های حوزه کتابخوانی خواهد بود.

علیزاده تصریح کرد: شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کرمان از 13 تا 19 دی ماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی جنوبشرق کرمان برگزار می شود و ساعت بازدید از نمایشگاه 10 صبح تا 8 شب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: شعار نمایشگاه کتاب استان کرمان "آینده روشن با خانواده کتابخوان" است که شعار هفته کتاب جمهوری اسلامی در سال جاری بود.

وی افزود: نمایشگاه در سه سالن با فضای 6 هزار مترمربع برگزار خواهد شد و تاکنون حدود 500 ناشر برای حضور در نمایشگاه ثبت نام کرده و 330 غرفه آماده واگذاری به ناشران است.

علیزاده اظهار کرد: حدود 20 ناشر و موسسه استانی در نمایشگاه کتاب کرمان حضور خواهند داشت و در مجموع 48 هزار عنوان کتاب در شانزدهمین نمایشگاه استان ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه 600 میلیون تومان بُن خرید کتاب در نمایشگاه توزیع می شود، عنوان کرد: نمایشگاه کتاب استان با هیچ نمایشگاهی در کشور تداخل ندارد و زمینه حضور ناشران برجسته در استان فراهم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: همچنین مردم می توانند از طریق پیش فروش، بن کارت های الکترونیکی را خریدار کنند، ضمن اینکه امکان استفاده از بن های نمایشگاه تا دو هفته بعد در کتابفروشی های سطح شهر نیز فراهم شده است.

وی افزود: در راستای واگذاری فعالیت ها به بخش غیردولتی، با همکاری مشترک بین تعاونی ناشران ایران و شرکت تعاونی کتابفروشان استان کرمان شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان کرمان را برگزار می کنند.

علیزاده در ادامه تصریح کرد: همچنین ایجاد ویترینی ویژه ایام فاطمیه، برگزاری کارگاه هایی در زمینه ترویج کتابخوانی، نشست های تخصصی نقد کتاب همراه با رونمایی از کتاب های جدید، ایجاد غرفه های خاص در زمینه اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، رسانه های دیجیتال و ... از برنامه های جنبی نمایشگاه کتاب استان خواهد بود.

وی بیان کرد: تلاش می  کنیم روزهای فرهنگی شهرستان های استان را در نمایشگاه داشته باشیم و با توجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه با روز ملی خواجو، برنامه هایی در زمینه رامیداشت این شاعر بزرگ خواهیم داشت و ششمین همایش شعر حضرت دوست در این ایام برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: غرفه خیریّه ای در نمایشگاه کتاب برای مناطق زلزله زده کرمانشاه، کوهبنان و راور کتاب جمع خواهد کرد.

وی پایان این نشست در بخش دیگری از سخنانش گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی و در زمینه مشاغل خانگی، به اصحاب فرهنگ و هنر تسهیلات با سود کم پرداخت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: