• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-886-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

وزیر بهداشت خبر داد:

استقرار اورژانس هوایی در شهرستان بم

زیر بهداشت گفت: از زمانی که مسئولیت وزارت بهداشت را پذیرفتم از حضور تمام وقت در مجموعه خیریه نورآوران سلامت، محروم شدم و مسئولیت حوزه بهداشت و درمان کشور، سنگین است و توفیق از بنده سلب شد که به طور کامل در این مجموعه حضور داشته باشم و این حضور نمادین و برای چند عمل جراحی است.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر سید حسن هاشمی شامگاه دوشنبه در بازدید از خیریه نورآوران سلامت در شهرستان محروم ریگان استان کرمان، اظهار کرد: همکاران ما به صورت داوطلبانه، حضور گسترده ای در این مجموعه خیریه دارند و برای آنها فرصتی است که یک کار دلی انجام دهند و امیدوارم که  نتیجه آن رضایت مردم باشد که رضایت خدا را هم به دنبال دارد.
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه هیچ لذتی بالاتر از شادکردن دل مردم نیست، افزود: انجام امور خیریه، فرصتی ارزشمند برای همه است و نیاز نیست که حتما پزشک یا چشم پزشک باشید بلکه کمک به نیازمندان و ضعفا، در هرجایگاهی امکان پذیر است و موجب شادی و نشاط در زندگی، جامعه و افراد آن می شود و مجموعه خیریه نورآوران سلامت نیز بیش از 13 سال است که تشکیل شده و امیدواریم گسترش پیدا کند.
 
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به محرومیت شهرستانهای ریگان، فهرج و نرماشیر در شرق استان کرمان، گفت: امکانات و خدمات در این مناطق، بسیار کم است و وزارت بهداشت در این شهرستانها در تلاش برای ساخت بیمارستان و کاهش محرومیت است و امیدواریم شرایط اقتصادی دولت بهتر شود که بتواند پروژه های نیمه تمام این مناطق را تکمیل کند.
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: در قالب طرح تحول سلامت، در مناطقی که پزشک حضور نداشته، پزشک متخصص مستقر و امکانات توزیع شده است و تجهیزات مورد نیاز سه بیمارستان شهرستانهای فهرج، ریگان و نرماشیر که منتظر تکمیل مراحل ساخت آن هستیم را تامین کرده ایم.
 
وزیر بهداشت با اشاره به حضور متخصصان در شهرستانهای محروم شرق استان کرمان، گفت: علیرغم اقدامات مثبت انجام شده اما هنوز با نقطه مورد انتظار ما که حق مردم است، فاصله داریم و امیدواریم عقب ماندگی تاریخی این منطقه، جبران و فرصت برای اشتغال جوانان ایجاد شود.
 
هاشمی اضافه کرد: در برخی از دورانهای گذشته در مناطق شرق استان کرمان شاهد ناامنی و برخی بلایای طبیعی مانند زلزله بودیم و این عوامل، باعث شده که سازندگی این مناطق به تاخیر بیفتد و امیدواریم وضعیت اشتغال و معیشت مردم بهبود و خدمات نیز گسترش یابد.

 وی تاکید کرد: خیلی مهم است که مسئولان و تصمیم گیرندگانی که تصمیمات آنها اثرگذار است، از نزدیک و در محیط، شرایط مردم را ببینند و تصمیمات خود را متناسب با دردها، گرفتاری ها، مشکلات، عقب ماندگی ها و محدودیت های مردم در این مناطق بگیرند و فقط به مناطق خوش آب و هوا و مرفه، توجه نکنند.
 
وزیر بهداشت از مردم مناطق محروم کشور به عنوان افرادی کم توقع و قدرشناس یاد کرد و افزود: همکاران ما در خیریه نورآوران سلامت سه ماه به صورت رایگان به مردم خدمات ارائه می دهند و مردم فرصتی ایجاد کردند که همکاران ما برای خود آرامش و ذخیره آخرت ایجاد کنند و البته مردم هم قدرشناس هستند.
 
هاشمی تصریح کرد: باید اقدامات زیادی در کشور ایجاد شود و هنوز با وعده ها و آرمانهای انقلاب اسلامی، فاصله زیادی داریم و راه آن، تلاش بیشتر و کار جهادی است و آیه یاس خواندن، چاره درد نیست بلکه با عشق، علاقه و باور به اینکه خدا راه را باز می کند، باید کار کنیم.
 
 وزیر بهداشت در خصوص استقرار اورژانس هوایی در شهرستان بم، گفت: بم از مناطقی است که وزارت بهداشت به شدت علاقه مند است که بالگرد اورژانس هوایی در آن مستقر شود چرا که نیاز و ضرورت است اما مشکلاتی در حوزه تامین خلبان و مسائل وابسته به پرواز وجود دارد که امیدواریم آن مشکلات برطرف شود و به زودی شاهد ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در بم باشیم

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: