• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-884-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

انتقاد شدید استاندار کرمان از برخی مسئولین کشوری:

به جای تشویق طرح همیاران آب ما را جریمه می کنند/فقر استان کرمان در فاضلاب

استاندار کرمان با انتقاد شدید از جریمه کردن استان کرمان در راستای اجرای طرح همیاران آب اظهار کرد: متاسفانه شاهد بودیم به جای اینکه برای اجرای طرح همیاران آب مورد تشویق قرار گیریم از سوی برخی مسئولین مورد بازخواست و جریمه شدیم این در حالی است که تنها در سه سال اجرای همیاران آب بیش از 1500 میلیون مترمکعب صرفه جویی آب صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم‌حسینی" شامگاه دوشنبه چهارم دی‌ماه در جلسه شورای همیاران آب استان کرمان با حضور وزیر نیرو گفت: استان کرمان یک استان کویری و کم آبی است.

وی به توصیف موقعیت استان کرمان پرداخت و عنوان کرد: با توجه به تغییر اقلیم استان کرمان با خشکسالی‌های پی در پی مواجه بوده است که پیامدهای زیادی از جمله مهاجرت‌ها، ایجاد حاشیه‌نشینی و ... داشته است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان جزی استان های قرمز آبی کشور شناخته شده است، اظهار کرد: نقشه آبی استان مشخص شده است و مجوزهای لازم برای انتقال آب و احداث سد برای رفع مشکلات آبی استان صادر شده است.

وی تراز تولید و مصرف برق در استان کرمان را در گذشته مندفی دانست و اظهار کرد: در گذشته تراز تولید و مصرف برق استان کرمان منفی 650 مگاوادت بوده است اما امروز این تراز مثبت شده و استان کرمان به غیر از مصرف برقی خود حدود 140 مگاوات به شبکه برق کشور تزریق می‌کند.

رزم‌حسینی 2 هزار مگاوات پروژه برقی در حال اجرا داریم، تصریح کرد: امیدواریم 100 مگاوات آن تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی از حضور سرمایه‌گذاران در بخش انرژی خورشیدی سخن گفت و افزود: 73 سرمایه گذار خصوصی آمادگی خود را برای برای سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی استان کرمان، اعلام کرده‌اند.

استاندار کرمان با اعلام این موضوع که در حال حاضر 23 مگاوات میزان تولید انرژی خورشیدی استان است که در سال آینده به 200 مگاوات خواهد رسید، تصریح کرد: کرمان به سمت تبدیل شدن به شهر آفتاب حرکت می کند، لذا باید مجوزهای لازم برای تولید 2 هزار مگاوات انرژی خورشیدی آماده کنیم ضمن آنکه زمین‌های برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی مشخص کنیم تا سرمایه‌گذار معطل اخذ مجوزها نباشد.

وی نیاز برقی از مشکلات صنعت جنوب استان کرمان برشمرد و بیان کرد: در استان کرمان 9 درصد از  فاضلاب استفاده می‌شود این در حالی است که متوسط استفاده از فاضلاب در کشور 40 درصد است که نشان دهند فقر استان کرمان در این زمینه می‌باشد.

رزم‌حسینی یکی از مشکلات را مدیریت متمرکز حوزه آب و خاک دانست و عنوان کرد: در کرمان طرح همیاران آب با استفاده از تجمیع مدیریت مصرف آب، در حوزه های کشاورزی و صنعت به بهینه سازی مصرف آب پرداخته است.

وی از همکاری دستگاه قضا در راستای اجرا همیاران آب سخن به میان آورد و اظهار کرد: مشوق هایی برای اجرای طرح همیاران آب داده نشده است و امتیازاتی برای استان‌هایی که این طرح را اجرا می‌کنند، بایستی داده شده است.

وی همدلی و همراهی همه مقامات استان لازم اجرای طرح‌ها ذکر کرد و افزود: در استان کرمان همه ارکان جامعه در راستای توسعه و پیشرفت استان کرمان گام برداشته‌اند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که خاموشی موتور پمپ ها در فصول مختلف فرهنگ شده است، اظهار کرد: میزان صرفه جویی آب در استان کرمان را باید وزارت نیرو مشخص کند.

استاندار کرمان با انتقاد شدید از جریمه کردن استان کرمان در راستای اجرای طرح همیاران آب اظهار کرد: متاسفانه شاهد بودیم به جای اینکه برای اجرای طرح همیاران آب مورد تشویق قرار گیریم از سوی برخی مسئولین مورد بازخواست و جریمه شدیم این در حالی است که تنها در سه سال اجرای همیاران آب بیش از 1500 میلیون مترمکعب صرفه جویی آب صورت گرفته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: