• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-386-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

20 هزار دانش‌آموز استان کرمان تحت پوشش طرح انرژی پویان

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ادامه داد: طرح انرژی پویان در 24 مدرسه شهر کرمان، 10 مدرسه در رفسنجان، 10 مدرسه در زرند اجرا می‌شود که شامل حدود 20 هزار دانش‌آموز می‌باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " رسول عبدالهی" پیش از ظهر امروز سوم دی‌ماه در آئین افتتاحیه طرح انرژی پویان(2) گفت: طرح انرژی پویان از سال 95 به منظور آشنایی دانش آموزان و معلمان با ضرورت بهینه‌سازی بوده، آغاز شده است.

وی استعدادیابی در بین دانش‌آموزان را یکی از شاخص‌های طرح انرژی پویان ذکر کرد و افزود: یکی از مسئولیت اجتماعی صنعت برق حمایت از دانش‌اموزان است، از دانش‌آموزان خلاق حمایت خواهیم کرد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ادامه داد: طرح انرژی پویان در 24 مدرسه شهر کرمان، 10 مدرسه در رفسنجان، 10 مدرسه در زرند اجرا می‌شود که شامل حدود 20 هزار دانش‌آموز می‌باشد.

وی از اسلامی بودن کشور ایران سخن به میان آورد و بیان کرد: کشور ما یک کشور اسلامی است که آیات و روایات زیادی در زمینه صرفه جویی داریم که باید آیات و روایات سرلوحه کارخود قرار دهیم.

عبدالهی به لزوم مدیریت انرژی در آینده تاکید کرد و ادامه داد: برخی از مصرف کنندگان رشد مصرف آنها زیاد است، به‌گونه‌ای که تا سال 94 رشد متوسط سالانه مصرف انرژی کشور 4 درصد بوده است.

وی با انتقاد از اینکه در ایران انرژی مصرف می‌شود اما درآمدی از این مصرف حاصل نمی‌کند، تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته در برابر مصرف انرژی درآمد حاصل می‌کنند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ظرفیت نیروگاهی را محدود دانست و عنوان کرد: هزینه‌های احداث نیروگاه زیاد است، همچنین قابل ذکر است که در تابستان به دلیل افزایش زیاد افت راندمان داریم.

وی با اشاره به اینکه زمین در حال گرم شدن است، بیان کرد: گرم شدن هوا روی همه بخش‌ها اثر می‌گذارد و اکنون شاهد برخی از این تغییرات هستیم.

همچنین در این آئین " علی افتخاری" معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق شمال استان كرمان گفت: به‌منظور آشنایی مدیران، معلمان و دانش ¬آموزان با مفاهیمی چون پیک¬ سایی، ساعات اوج مصرف برق، برچسب انرژی، انواع روش ¬های تولید برق و استفاده از انرژی ¬های تجدیدپذیر، روش¬ های کاهش مصرف برق در لوازم خانگی و روشنایی، دفتر نمایندگی ساتبا با همکاری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان و آموزش و پرورش این استان، اقدام به اجرای طرح انرژی پویان در راستای پیاده ¬سازی طرح بهسامان در مدارس در سال تحصیلی 96-95 نمود.

وی از تداوم این طرح خبر داد و اظهار کرد: در این طرح در سال گذشته به 330 نفر دبیر به صورت مستقیم آموزش داده‌ایم، ضمن آنکه 6500 ساعت آموزش در 11 مدرسه شهر کرمان داشته‌ایم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: