• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2087-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

ماجرای ریزش بدنه سازی میدان ارگ کرمان چیست؟

مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان درباره ریزش بدنه سازی میدان ارگ کرمان بر روی ماشین های شهروندان توضیحاتی را ارایه داد .

"محمدمهدی افضلی" در گفت‌.‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره ریزش بدنه سازی میدان ارگ کرمان بر روی ماشین های شهروندان گفت: در حال حاضر سقف و ستون بین دو رواق ضلع جنوبی میدان تاریخی ارگ ریزش کرده است.

وی با یادآوری اینکه پیمانکار در حال مرمت قسمت‌های ستون و سقف مجموعه میدان ارگ بوده است، اظهار کرد: در حال بررسی کارشناسی می‌باشیم و نمی‌توان اظهار نظر کرد که این ریزش به دلیل قصورپیمانکار، زلزله‌های اخیر و یا ... می‌باشد و فردا عامل اصلی این موضوع مشخص خواهد شد.

مدیر روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به توصیه های این اداره کل به پیمانکار شهرداری عنوان کرد: به شهرداری نیز تذکرات لازم را داده‌ایم تا پیمانکار مرمت مجموعه میدان ارگ اصول ایمنی در راستای جلوگیری از ریزش این مجموعه رعایت کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این ریزش می‌تواند به دلیل اجرای پروژه ساروج پارس نیز باشد؟ تصریح کرد:  باید بررسی‌های کارشناسی در این خصوص انجام شود تا مشخص شود که آیا ساخت این پروژه در ریزش سقف میدان ارگ تاثیری داشته است یا خیر؟.

به گزارش ایسنا؛ رواق های اطراف میدان ارگ متعلق به دوره پهلوی اول است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: