• پنجشنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

پدر شهید حججی:

شهید حججی خالصانه برای خدا کار کرد و خدا نیز به او عزت داد

پدر شهید محسن حججی تصریح کرد: شهید حججی نه رئیس جمهور بود، نه وزیر، نه وکیل و نه سردار سپاه بود ایشان یک بسیجی و سرباز مخلص امام زمان(عج) بود و خالصانه برای خدا کار کرد و نوکر امام حسین(ع) بود و خدا طوری به او عزت داد که همه مردم به وجودش افتحار می کنند و باعث سربلندی ما شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمدرضا حججی امشب 23 آذرماه در یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان رفسنجان در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: از طرف خانواده های شهدا از مردم تشکر می کنم و خود را خادم خانواده های شهدا می دانم و این برای من باعث افتخار است.

وی افزود: خداوند با به تصویر کشیدن شهید حججی پیامهای زیادی برای ما داشت و امام خامنه ای فرمودند «حجت خدا»، حجت یعنی پیام، پیامی که به جوانان ما داشت این بود که ای جوانان عزیز فضاهای مجازی تبلیغات شوم و مسموم کشورهای بیگانه نمی تواند بر جوانان ایرانی تاثیر داشته باشد.

وی ادامه داد: خداوند شهیدی مانند محسن حججی که جوان دهه 70 و بزرگ شده دهه 90 بود انتخاب کرد که برای ما ثابت کند می شود علیرغم همه این فضاهای مجازی و ... خوب زندگی کرد، طوری زندگی کرد که خدا عاشق انسان شود.

پدر شهید محسن حججی تصریح کرد: شهید حججی نه رئیس جمهور بود، نه وزیر، نه وکیل و نه سردار سپاه بود ایشان یک بسیجی و سرباز مخلص امام زمان(عج) بود و خالصانه برای خدا کار کرد و نوکر امام حسین(ع) بود و خدا طوری به او عزت داد که همه مردم به وجودش افتحار می کنند و باعث سربلندی ما شد.

وی با ذکر خاطره ای از رفتن شهید حججی به سوریه اظهار کرد: ایشان در مرتبه دومی که به سوریه می رفت شهید شد، مرتبه اول دشمن در عملیات حلب تانک ایشان را با موشک می زنند و دو دوستش در این درگیری شهید می شوند و ایشان مجروح می شوند و به ایران برمی گردد.

این پدر شهید ادامه داد: وقتی که محسن به ایران آمد مانند کسی که چیزی در سوریه گم کرده باشد، همه فکرش رفتن به سوریه بود و یکسال سعی کردیم ایشان را نگه داریم ولی سعی و تلاش می کرد برگردد.

وی عنوان کرد: تا اینکه به یکی از دوستانش قضیه شهید نشدنش در حلب را ذکر می کند دوستش می گوید حتما جایی از کارت گیر است، بعد متوجه می شود وقتی می خواسته به سوریه برود مادرش خبر نداشته و واقعیت نیز همین بود که وقتی ایشان می خواست به سوریه برود فقط من و همسرش از این قضیه مطلع بودیم.

پدر شهید محسن حججی ادامه داد: به مادرش التماس می کرد که رضایت دهد برود تا اینکه ما را به مشهد کنار حرم علی ابن موسی الرضا(ع) برد، شب قدر بود، نزدیکهای سحر از مادرش خواهش کرد رضایت دهد سوریه برود و مادرش نیز رضایت داد اما گفت که راضی نیستم شهید شوی برو ان شاءالله به سلامت برگردی.

وی بیان کرد: از مشهد که برگشتیم، 15 روز بعد به سوریه رفت و به خانه ما که برای خداحافظی آمد خوشحال بود و ما هم از اینکه به آرزویش رسیده بود خوشحال بودیم. ظرف آب و قرآن برداشتیم که او را از زیر قرآن رد کنیم که گفت من در مشهد نذر کردم که اگر خواستم به سوریه بروم پای پدر و مادرم را ببوسم و خم شد که پای من و مادر را بوسید.

وی ادامه داد: در این خداحافظی همه فهمیدیم که خداحافظی آخر است، به نوعی از او دل شستیم به خواهرش گفت مثل حضرت زینب(س) با مادر برخورد کنید. به من نیز گفت مبادا به خاطر هدیه ای که به خدا دادی ناشکری کنی. و اگر خواستی گریه کنی برای امام حسین(ع) گریه کن.

پدر شهید حججی در ادامه گفت: ما منتظر یک اتفاق بودیم چون چهره محسن در زمانی که رفت چهره خاصی بود، تا اینکه 25 روز بعد در شبکه های مجازی تصویر اسارتش منتشر شد. وقتی پیگیری کردیم ابتدا فرمانده اش منکر شد اما وقتی اصرار کردیم فرمانده اسارتش را تایید کرد، همسر شهید نیز روی پیراهنش اتیکتی گذاشته بود که از روی این تیکت مطمئن شد.

وی افزود: فرمانده به ما گفت نگران نباشید داعش معمولا وقتی تصویر اسیر را منتشر می کند که بخواهد با کسی مبادله شود، شما بروید و دعا کنید. من به آن فرمانده گفتم ایشان خودش می خواسته این راه را برود و شهید شود لذا مواظب باشید در مبادله پول به کسی ندهید و این حرف را زدیم و برگشتیم.

وی در پایان گفت: آن یک روز تا شب مانند یک عمر برای ما گذاشت و خیلی سخت بود، مادر و خواهرش شب هنگام سر قبر شهدای گمنام رفتند و مادر نذر می کند که پسرش شهید شود که دو ساعت بعد تصویر شهادت آقا محسن در شبکه های مجازی منتشر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: