• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان:

امنیت امروز کشور مدیون 225 هزار شهید راه انقلاب

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با بیان اینکه نعمت امنیت امروز مدیون خون شهدا است، تصریح کرد: امنیت و عزت امروز ما مدیون خون 225 هزار و 851 شهید است که شامل شهدای انقلاب، دفاع مقدس، امنیت، مدافع حرم، محراب، ترور می باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار محمدرضا حسنی سعدی صبح امروز 13 آذرماه در هفتمین یادواره شهدای صنعت مس و شهدای گمنام با تقدیر از مسئولین صنعت مس بخاطر برگزاری یادواره شهدا، اظهار کرد: این یادواره ها یکی از زیباترین مصادیق کار فرهنگی به شمار می رود که عملاً قهرمانان این کشور را برای جوانان به عنوان الگو معرفی می کنیم.

وی با گرامیداشت یاد 22 شهید صنعت مس، با اشاره به برخی رشادتهای شهدا افزود: شهید محمد جمالی اولین شهید مدافع حرم استان کرمان بود که شهادت خود را پیش بینی کرده بود و هنگام دفن این شهید بزرگوار در کرمان، سردار سلیمانی برای این شهید گریه کرد و پای این شهید را بوسید.

حسنی سعدی به شهید رضایی اشاره و بیان کرد: شهید جانباز محمد رضایی سرداری در 10 اردیبهشت در دفاع مقدس 61 قطع نخاع شد و پس از آن به مدت 26 ماه در اسارت دشمن بود و پس از آزادی نیز در آخرین روزهای عمرش کلیه های خود را از دست داد، من برای عیادتش سه بار به بیمارستان رفتم و ایشان خیلی بزرگ منشانه برخورد کردند. ایشان یک رزمنده، آزاده و جانباز بود که در نهایت شهید شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با طرح این سوال که شهدا در زمان حاضر از ما چه می خواهند، خاطرنشان کرد: اولین انتظار شهدا این است که شهدا تمام دارایی خود یعنی جان خود را برای اطاعت از امام و رهبری تقدیم کردند و شما این نظام و کشور را حفظ کنید و برای آن خدمت کنید.

حسنی سعدی با بیان اینکه نعمت امنیت امروز مدیون خون شهدا است، تصریح کرد: امنیت و عزت امروز ما مدیون خون 225 هزار و 851 شهید است که شامل شهدای انقلاب، دفاع مقدس، امنیت، مدافع حرم، محراب، ترور می باشند.

وی در پایان تأکید کرد: شهدا از ما کار بیشتر، خدمت بیشتر، تعهد بیشتر و دلسوزی بیشتر، اطاعت از رهبر، انسجام و وحدت می خواهند که ما اگر می خواهیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم باید این رفتار را داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: