• چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1986-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

دبیر علمی همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت خواستار شد؛

ترسیم نقشه راهی برای کاهش خطرات مالی، جانی و انسانی تغییرات اقلیمی

دبیر علمی همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت بر همکاری های بین بخشی دستگاه های مختلف با حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: وقت آن است سازمان های دخیل در حوزه سلامت با ترسیم نقشه راه و تمهیدات لازم در جهت کاهش خطرات مالی، جانی و انسانی که تغییرات اقلیمی برای ما ایجاد می کند اندیشیده شود.

 به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمود نکویی مقدم" صبح امروز 24 آبانماه در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت در کرمان افزود: برای تامین سلامت مردم  و جامعه، حوزه سلامت که دانشگاه علوم پزشکی متولی آن است 25 درصد نقش دارد و 75 درصد مابقی سازمان ها دخیل هستند.

وی ادامه داد: وقت آن است سازمان های دخیل در حوزه سلامت با ترسیم نقشه راه و تمهیدات لازم در جهت کاهش خطرات مالی، جانی و انسانی که تغییرات اقلیمی برای ما ایجاد می کند اندیشیده شود.

نکویی مقدم با اشاره به این موضوع که 80 درصد از کشور ایران دجار خشکسالی است، اظهار کرد: برگزاری این همایش تلنگری است برای همه ما که به این فکر باشیم خطری در راه است.

دبیر علمی همایش بین المللی تغییرات اقلیمی و نظام سلامت در پایان خاطر نشان کرد: آماده سازی اذهان عمومی بویژه برنامه ریزان؛ مدیران و کسانی که دخیل این امر هستند از اهداف برگزاری این همایش بین المللی به شمار می رود.

به گزارش ایسنا، در این همایش 80 مقاله به صورت سخنرانی و پنج مقاله نیز از اساتید بین المللی  به صورت اودو ویدئو ارائه می شود.

 فرصت ها و چالش های تغییرات اقلیمی آب و هوایی در جامعه، اولویت های نظام سلامت در سیاست گذاری برای مقابله با تغییرات اقلیمی، تاثیر تغییرات اقلیمی بر پدافند غیر عامل، الزامات نظام سلامت در رویارویی با تغییرات اقلیمی، تغییرات آب و هوایی و  سلامت انسان، چگونگی تهدید سلامت به وسیله تغییرات آب و هوایی، تاثیر تغییرات اقلیمی بر تاب آوری جامعه و ... از جمله محورهای این همایش دو روزه است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: