• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-9614-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

جانشین رییس پلیس فتا استان کرمان:

65 درصد جرایم سایبری در استان ناشی از عدم آگاهی افراد می‌باشد/ بازی‌های رایانه‌ای پل‌های ارتباطی با ضمیرناخودآگاه هستند

جانشین رییس پلیس  فتا استان کرمان گفت: با بررسی که در پروندههای جرایم سایبری در استان انجام دادیم حدود 65 درصد از جرایم سایبری ناشی از عدم آگاهی افراد است.

سرهنگ "محمدرضا رضایی" پیش از ظهر امروز 23 آبان ماه در حاشیه نشست خانواده «شناسایی آسیب ها  و فرصت ها پیرامونفضای مجازی» در سالن سینما آزادی شهر مس سرچشمه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، اظهار کرد: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزارهای هوشمند و اینترنت به زندگی مردم، زندگی افراد را تحت تاثیر قرار داده اما متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده از این تکنولوژی یا اینترنت وجود ندارد و مردم در خصوص آسیب‌ها و چالش‌های آن اطلاعات کمی دارند.

وی با بیان اینکه جرایم روز به روز در فضای سایبری رو به افزایش می‌باشد، افزود: با بررسی که در پرونده‌های جرایم سایبری در استان انجام دادیم حدود 65 درصد از جرایم سایبری ناشی از عدم آگاهی افراد است یعنی اگر آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص تهدیدات سایبری به موقع انجام شود جرائم این حوزه کاهش پیدا می کند.

رضایی با بیان اینکه تمرکز خود را در سال جاری بر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در خصوص تهدیدات و چالش‌های فضای سایبری گذاشته‌ایم، یادآور شد: از ابتدای امسال در استان کرمان نزدیک به 900 جلسه آموزشی، مصاحبه و درج هشدار در خصوص فضای سایبری در رسانه‌ها داشته‌ایم.

جانشین رییس پلیس  فتا استان کرمان با تشریح ابعاد جنگ نرم، عنوان کرد: بازی‌های رایانه‌ای، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و ماهواره از جمله مهمترین این موضوعات هستند.

رضایی اظهار کرد: دشمن از طریق بازی‌های رایانه‌ای و از ضمیر ناخودآگاه فرزندان ما هر چیزی که بخواهد به آنها منتقل می‌کند لذا لازم است در خصوص تهدیدات و چالش‌های این بازی‌ها اطلاع‌رسانی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: