• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-9414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

سهل‌انگاری‌ها و عدم دقت وسایل نقشه‌برداری دلیل نارستی برخی نقشه‌ها است

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان بیان کرد: در گذشته به علت عدم دقت وسایل نقشه‌برداری و سهل‌انگاری‌های صورت گرفته، نقشه برخی از مناطق درست ترسیم نشده و این امر سبب شده تا روند صدور اسناد مالکیت به کندی صورت پذیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا طالبی‌زاده" در جلسه بررسی مشکلات ثبتی منطقه غرب شهر کرمان که با حضور معاون امور املاک و کاداستر، روسای ادارات نقشه برداری و کاداستر و ثبت منطقه یک شهرستان کرمان و نیز کارشناسان ثبتی برگزار شد، گفت: در گذشته به علت عدم دقت وسایل نقشه‌برداری و سهل انگاری‌های صورت گرفته، نقشه برخی از مناطق درست ترسیم نشده و این امر سبب شده تا روند صدور اسناد مالکیت به کندی صورت پذیرد.

وی ضمن بیان اینکه عوارض و پدیده‌های طبیعی که در گذشته و هنگام تحدید موجود بوده‌اند در حال حاضر از بین رفته‌اند، افزود: به دلیل فقدان نشانه‌های فوق، پیاده سازی مرز پلاک‌های اصلی به سختی صورت می‌گیرد و این امر از دیگر مشکلات موجود برای صدور سند مالکیت می‌باشد.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه ارباب رجوع نباید برای اخذ سند مالکیت معطل شود، ادامه داد: تشکیل هیات‌هایی جهت ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات لازم در زمینه بررسی و حل مشکلات ثبتی در ساعات غیر اداری می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود.

به گزارش ایسنا؛ در جلسه مذکور وضعیت مرز چندین پلاک اصلی ثبتی و مشکلات موجود در صدور اسناد مالکیت منطقه غرب کرمان مورد بررسی قرار گرفت.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: