• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-8914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح توانمندسازی کودکان زیر 7 سال با عنوان «مفاهیم پایه اجتماعی» در کرمان

مدیر پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان از اجرای مدل و الگوی ملی محتوایی توانمندسازی کودکان زیر 7 سال با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، با عنوان «مفاهیم پایه اجتماعی» در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اینا منطقه کویر، "محبوبه میرزابیگی" با اعلام این خبر اظهار کرد: برای اجرای هدفمند و نظام مند این برنامه، دوره تربیت مربی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان برگزار و مربیان احراز صلاحیت شده به اجرای مدل الگوی های محتوایی توانمند سازی کودکان زیر 7 سال در نقاط آسیب پذیر حاشیه نشین شهر کرمان می پردازند.

وی تاکید کرد: ریشه اغلب مشکلات اجتماعی، شخصی و رفتاری انسان عصر حاضر در ضعف یادگیری مهارت های پایه و بنیادین متناسب با اوضاع و احوال جامعه خویش است و مهمترین دوران آموزش این مفاهیم در سنین طلایی رشد یعنی بین 3 الی 5 سالگی است.

این مقام قضائی ادامه داد: آنچه مهم می باشد این است که دراین بازه زمانی طلایی باید به نحوی عمل نمود که تمامی ویژگی های انسان سالم، خودکنترل و اجتماعی در قالب های مورد پسند کودک، در این دوران به وی منتقل و آموزش داده شود.

وی بیان کرد: به منظور توجه و اهتمام به پیشگیری های اولیه، ارائه ی آموزش های یکپارچه و توسعه ادبیات پیشگیری بخصوص پیشگیری اولیه در میان والدین و مربیان، افزایش دانش و مهارت والدین و مربیان در ارتباط با تربیت کودک مثبت، اجتماعی و خود کنترل؛ مدل و الگوی ملی محتوایی توانمندسازی کودکان زیر 7 سال در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، با عنوان «مفاهیم پایه اجتماعی» تدوین شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: