• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-3890-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار راور خبر داد:

راه‌اندازی مسیر گردشگری «راور – گندم بریان»

فرماندار شهرستان راور گفت: با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال ایجاد مسیر گردشگری از مسیر راور به منطقه گندم بریان در شهداد هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سید حسن میرصادقی " صبح امروز 22 آبان‌ماه در نود و سومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 5 (شهرستان راور) گفت: خوشبختانه در شهرستان راور در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی و مثلث توسعه اقتصادی  اقدامات موثری انجام شده که بسیاری از این اقدامات به نتیجه رسیده است.

وی ادامه داد: در قالب طرح مثلث توسعه اقتصادی، 21 طرح در شهرستان راور با سرمایه گذاری 300 میلیارد تومان داشتیم که قسمت اعظم این طرح ها اجرایی شده است.

فرماندار شهرستان راور معادن ذغالسنگ را یکی از پتانسیل‌های شهرستان راور ذکر کرد و افزود: معادن ذغالسنگ ظرفیت خوبی در جهت رفع بیکاری منطقه دارند و به معتقدیم این بخش می‌تواند اشتغال یک هزار نفر را در بر داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که تا پایان سال حدود 90 درصد شهرستان راور از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد، تصریح کرد: کاروانسراهای از پتانسیل‌های گردشگری این شهرستان می‌باشند، همچنین با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال ایجاد مسیر گردشگری از مسیر راور به منطقه گندم بریان هستیم.

میرصادقی با بیان اینکه در شهرستان راور به زیرساخت‌ها توجه خوبی شده است، ادامه داد: در راستای ابتکار استاندار کرمان در زمینه انتخاب معین‌های اقتصادی برای مناطق هشتگانه استان، در 13 بهمن ماه سال گذشته ستاد اجرایی فرمان امام (ره)عهده دار توسعه شهرستان راور شد.

وی به اقدامات مناسب معین اقتصادی در منطقه اشاره و مطرح کرد: به دنبال آن هستیم که حدود 400 هزار مرغ تخم گذار به افراد واجد شرایط واگذار کنیم تا از این محل بتوانیم اشتغال تعدادی از افراد را ایجاد کنیم که خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان راوری روبرو بودیم و تاکنون یک هزار نفر برای این طرح ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه نماینده معین اقتصادی شهرستان راور پرورش مرغ و تولید تخم مرغ، تولید فرش و بوم گردی و گردشگری را از گام‌های اول در جهت توسعه پایدار منطقه راور برشمرد.

جعفری اولین گام در جهت اشتغال را پرورش مرغ تخم گذار و تولید تخم‌مرغ برشمرد و افزود: در یزد با سرمایه گذاری جوجه ریزی‌ها انجام شده و بعد از 45 روز آنها را تحویل خانواده‌های راوری می‌شود، به‌طوریکه هر خانواده 400 مرغ می تواند داشته باشد.

نماینده معین اقتصادی شهرستان راور بیان کرد: هر خانواده از محل تولید تخم مرغ حدود 1 تا 1.5 میلیون تومان درآمد خواهند داشت، ضمن آنکه کار آفرین خرید این تخم مرغ ها را تضمین کرده است، به دنبال این هستیم کل ظرفیت شهرستان به خدمت گرفته شود و امیدواریم که مشکلات برسر این راه وجود دارد، مرتفع شود.

وی فرش را یکی از مزیت‌های شهرستان راور برشمرد و عنوان کرد: آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در تولید فرش در شهرستان راور داریم و در این زمینه مطالعاتی داشته ایم و تولید فرش گام دوم ما پس از طرح مرغ و تخم مرغ می‌باشد.

جعفری خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های شهرستان راور در بحث گردشگری، بنابراین بوم گردی و گردشگری گام سوم ما در منطقه راور می باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: