• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

عدم وجود منابع مالی مشکل بنگاه‌های تولیدی

یکی از شاخص‌ترین مشکلات بنگاه‌های کوچک و متوسط در استان، چگونگی تامین مالی است و همچنان بنگاه‌های تولیدی با مشکلات منابع مالی و تسهیلات بانکی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و برنامه‌ریزی استانداری کرمان ظهر امروز 21 آبان‌ماه در جلسه کمیته رفع موانع تولید استان کرمان گفت: تحت هیچ شرایطی مسایل بهداشتی و سلامت مردم را نمی توان نادیده گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه مدیریت سیاسی بخشی از منطقه بهرام گور زیر نظر استان کرمان است اما مدیریت محیط زیستی آن با سازمان محیط زیست استان فارس می باشد، بنابراین محیط زیست استان کرمان درخواست کند مدیریت زیست محیطی آن نیز به استان کرمان داده شود.

سرپرست معاونت امور هماهنگی اقتصادی و برنامه‌ریزی استانداری کرمان عنوان کرد: کارخانه شیر پگاه ظرف 15 روز آینده باید تسهیلات خود را اخذ کند.

علی جاویدی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان نیز در این جلسه از لزوم رقابت پذیری بنگاه‌های تولیدی سخن گفت و افزود: تولید کنندگان شیر، شیر خود را به کارخانه شیرپگاه نمی فروشد، لذا باید ارزیابی لازم صورت گیرد تا دلیل این امر مشخص شود.

وی ادامه داد: قابل توجه است که در بردسیر مازاد مصرف، شیر تولید می شود و باید بررسی کنید که چرا شیر خود را به کارخانه شیر پگاه نمی فروشند؟ و باید از کارخانه شیر پگاه حمایت کنیم و در کنار آن نیز از تولید کننده حمایت لازم شود.

به گزارش ایسنا؛ کارخانه شیر پگاه مطرح کرد که شیر نباید از استان خارج شود؛ ضمن آنکه از فروش فله‌ای شیر جلوگیر شود، همچنین در این جلسه به بررسی مشکلات بنگاه‌های تولیدی پرداخته شد که مشکل اکثریت بنگاه‌ها مشکلات مالی بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: