• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-3090-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست فرمانداری رفسنجان مطرح کرد:

وضعیت غم انگیز اعتبارات شهرستان رفسنجان

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: وضعیت بودجه شهرستان رفسنجان با وجود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت اتباع بیگانه‌ در این شهرستان، بسیار غم‌انگیز است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علیار اسکندری‌نسب صبح امروز 21 آبان ماه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: بودجه ۴۳ میلیارد تومانی شهرستان رفسنجان با وجود گستردگی و جمعیت زیاد آن در مقابل بسیاری از شهرستان‌های کوچک و کم‌جمعیت استان بسیار کم و وضعیت بودجه شهرستان رفسنجان با وجود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت اتباع بیگانه‌ در این شهرستان، بسیار غم‌انگیز است.

وی به وضعیت اعتبارات اداره راه و شهرسازی اشاره و بیان کرد: اداره راه و شهرسازی شهرستان با جاده‌هایی از جمله محور نوق که سالانه تلفات تصادفات زیادی دارد، بودجه کمی دارد و به بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر نیازمند است و با این وضعیت بودجه اگر پیش برویم، ۲۰ سال طول می‌کشد تا این محور دوبانده شود.

سرپرست فرمانداری رفسنجان با اشاره به ناچیز بودن بودجه آموزش و پرورش این شهرستان با توجه به جمعیت دانش آموزی شهرستان خواستار افزایش این بودجه شد و خاطرنشان کرد: این اعتبارات حاصل غفلت دستگاه‌های اجرایی بوده که شاخص‌های توسعه‌ را که بر اساس آن تصمیم‌گیری و اعتبار اختصاص داده شده، مقایسه و شاخص‌های خود را بیان نکردند تا اصلاح شود.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید وضعیت اعتباری و توسعه‌یافتگی خود را مطرح کنند تا شاخص‌های توسعه‌یافتگی اصلاح شود و از این طریق وضعیت اعتبارات شهرستان را افزایش داده و در بودجه سال آینده تغییراتی انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: